В український прокат виходить фільм-переможець Берлінале-2023

З 2 листопада в кінотеатрах Києва та Львова в прокат виходить документальна картина французького режисера Ніколя Філібера («У країні глухих», «Дім радіо») «На Адаманті», яка розповідає історію однієї з психіатричних лікарень Парижа. У лютому 2023 року фільм відзначили головною нагородою Берлінського міжнародного кінофестивалю

Психіатричний лікувальний центр «Адамант» — плавуча споруда, розташована на річці Сена в центрі Парижа. Заклад приймає дорослих, які страждають на психічні розлади, пропонуючи їм вид догляду, який вкорінить їх у часі та просторі й допоможе їм відновитися.

Співробітники «Адаманту» практикують консультації та арттерапію за допомогою музики, живопису, ремесел, літератури та кіно. Центр також має кіноклуб, кафе і бар. А команда, що ним керує, своєю головною задачею називає — «протистояння знелюдненню психіатрії».

Філібер також виступив оператором та монтажером фільму.

«Була справжня справедливість у тому, що очолюване Крістен Стюарт журі присудило головний приз цьому чудовому фільму 72-річного французького режисера та класика документального кіно Ніколя Філібера. Його картина співчутлива, розумна і прониклива. Вона присвячена визначній пам’ятці Парижа, що існує лише 13 років, але до якої туристи та будь-хто, хто цікавиться психічним здоров’ям, мають обовʼязково прийти, щоб подивуватися», — написало про фільм The Guardian.

«На Адаманті» показуватимуть протягом 2-5 листопада у «Планеті кіно» у львівському ТРЦ Forum та київському ТРЦ Blockbuster Mall. У київському «Жовтні» прокат триватиме до 8 листопада.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis