The Guardian пише, що 28 країн схвалили «Декларацію Блетчлі» (Bletchley declaration) в перший день саміту з безпеки штучного інтелекту, організованого британським урядом. Документом визначили, що ШІ потенційно становить «катастрофічний ризик» для людства
Про що документ
У декларації йдеться про те, що штучний інтелект відкрив глобальні можливості для людей у багатьох індустріях. За словами авторів, системи ШІ впроваджені в більшості повсякденних сфер життя, серед яких працевлаштування, житлова та транспортна сфери, освіта, охорона здоров’я, наука та правосуддя, а популярність ШІ надалі тільки зростатиме.
Декларацією визначено, що наразі існує необхідність регулювати роботу штучного інтелекту, зокрема, розробляти та впроваджувати безпекові норми та правила. Це викликано тим, що наразі штучний інтелект не вивчений повністю, тому невідомо, які ризики він може нести в майбутньому.
Серед небезпек в тексті згадуються питання конфіденційності та захисту інформації, кібербезпека, а також створення фейкового контенту та дезінформація.
«Багато ризиків в роботі ШІ — міжнародні, тому їх краще вирішувати шляхом міжнародної співпраці. Ми працюватимемо разом, щоб надати доступ до орієнтованої на людину та надійної технології…».
Як регулюватимуть ШІ
В «Декларації Блетчлі» вказано, що програма щодо подолання ризиків ШІ зосередиться на виявленні ризиків, що «викликають спільне занепокоєння», створенні спільного наукового визначення цих ризиків та розробка відповідної політики регулювання, яку впровадять всі країни-підписанти документа.
Крім того, в тексті декларації вказано, що «вони усвідомлюють, що підходи до регулювання ШІ можуть відрізнятись в кожній країні, з огляду на національний фактор та правову базу». Тому автори ініціативи пропонують створити міжнародну мережу наукових баз для подальшого контролю за технологією.
Наразі немає конкретних правил, які планують впровадити для перешкоджання визначеним ризикам ШІ. Крім того, наразі не визначено, які країни відповідатимуть за розробку програми регулювання. В The Guardian уточнили, що «США та Велика Британія очевидно змагаються за лідерство в розробці нових правил».
На саміті міністерка торгівлі США Джина Раймондо також оголосила про Американського інституту безпеки ШІ та назвала його «нейтральною стороною для розробки стандартів». Він працюватиме на базі Національного інституту стандартів і технологій США.
Хто підписав декларацію
Австралія
Бразилія
Канада
Чилі
Китай
Європейський Союз
Франція
Німеччина
Індія
Індонезія
Ірландія
Ізраїль
Італія
Японія
Кенія
Саудівська Аравія
Нідерланди
Нігерія
Філіппіни
Республіка Корея
Руанда
Сінгапур
Іспанія
Швейцарія
Туреччина
Україна
Об’єднані Арабські Емірати
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії
США
У серпні стало відомо, що Google та лейбл Universal Music Group вивчають можливість ліцензувати на стримінгах пісні, створені штучним інтелектом. Вони планують укласти угоду для розробки механізму, за яким охочі зможуть створювати треки за допомогою ШІ, а власники голосів чи музики отримуватимуть виплати за використання їхніх матеріалів.
Докладніше про плани Google та Universal Music Group ми розповіли в нашому матеріалі.