Locals: естетика еротизму та іронія в речах київського бренду Sociopath Studio

У рубриці Locals DTF Magazine розповідає про нові та нішеві локальні бренди. Цього разу знайомимо з київським брендом Sociopath Studio, який Юлія Гордієнко запустила навесні 2022 року. Це речі, наповнені еротизмом: з глибокими вирізами, довжиною міні або з напівпрозорих матеріалів. При цьому в їхніх речах також присутня іронія, як-от принти Ketamine, банти з рюшами або спідниця-пояс з люверсами в стилі долкор


Початок: лук, який набрав 40 тисяч лайків

На початку повномасштабного вторгнення засновниця бренду Юлія Гордієнко повернулася з Берліна з бажанням працювати над власним проєктом, а також розвивати локальний ринок і впливати на культуру.

Дроп Towel Babies

Юлія почала робити одяг для себе та фотографуватися в ньому: перший пост у костюмі з дропу Towel Babies зібрав 40 тисяч лайків. Це комплект з мініспідниці або мінішортів і топу, які доповнені затяжками й вирізами.

«Після того, як люди з усього світу хотіли придбати цей одяг, а друзі почали реагувати на одяг зроблений мною словами „Боже, можна це придбати?“, я вирішила заснувати невеликий бренд».


Що вплинуло на концепцію бренду

Юлія росла, захоплюючись американською вуличною модою 1990-х, зокрема фотографіями жінок в еротичних вечірніх сукнях, атмосферою серіалу «Баффі — винищувачки вампірів» та образами його героїнь, у яких переважали шкіряні куртки, кофтинки з принтами та штани з заниженою посадкою.

Як зазначає засновниця, Sociopath Studio не має складного посилу — тільки дати своїм друзям саме те, чого їм бракувало в гардеробах, і відчуття того, що вони «part of a cool girl gang» («частина класної дівочої банди»).

«Мені подобається робити актуальні колекції в дусі часу, що обертається навколо моди, коли кожен хоче все в одному: старе, нове, хитре і от кутюр, — каже Юлія. — Люди хочуть виглядати мило, коли настане кінець світу, а я просто фантазую на цю тему».

Перше враження від речей Sociopath Studio — те, що вони наповнені естетикою нульових та еротизмом. Проте Юлія каже, що Y2k-фешен не є кодом бренду, а лише трендом, який вона враховує, розробляючи дизайн.

Еротизм простежується не тільки в комплектах з першого дропу, а й у деталях другого, як-от топ з сітки з пірсингом на місці сосків, глибокі вирізи на в’язаних сукнях, штанах і спідницях.

Юлія зазначає, що досліджує природу цього явища. «Сексуальність притаманна і тваринам, а еротизм та еротичність — виключно людині, тобто це усвідомлена та окультурена сексуальність».

«Людина еротична є людина культурна, — додає вона. — Мені подобається ця межа, цікаво використовувати її в розробленні одягу».


Про останній дроп і співпрацю з Луною

Sociopath Studio використовують натуральні матеріали, як-от меринос, віскоза, шовк і бавовна. Також вони використовують тканини з дедстоків, проте переважно для декору.

Як приклад Юлія наводить сумку, яку прикрасили нитками та обрізками матеріалів, що залишилися від створення одягу. «Я працюю в обмеженій колірній гамі, тому всі „відходи“ мають естетично неперевершений вигляд, і це дає мені змогу бути хоча б трохи sustainable».

Sociopath Studio випускає речі у форматі мінідропів. Восени 2023 року бренд випустив другий дроп The world is not safe anymore.

«Це іронія на складне життя в реаліях війни та бажання мати милий вигляд в останній день існування світу», — пояснює Юлія його ідею.

Луна у сукні Courtissane Semi Transparent dress. | Фото: Антон Орехов
Комплект Courtissane Moderne Semi Transparent set

До колекції ввійшли лонгсліви з принтами іграшкового коника та ведмедя з написами Ketamine і The world is not safe anymore відповідно. В’язані сукні, спідниці та штани з великими вирізами, а також аксесуари: капори з логотипом Sociopath, гетри з зав’язками та рукавички-табі.

Один з особливих наборів колекції — сет Courtissane moderne з напівпрозорого топу та шортів з бантами і рюшами. Sociopath studio зшили сукню зі схожими елементами дизайну для сценічного образу Луни. Співачка сама звернулася до Юлії за місяць до її концерту в Києві.

«Ми обговорили бачення, я запропонувала на вибір ескізи двох суконь, їй сподобались обидві, думаю ви ще побачите її також і в другій, — каже вона. — Мені сподобалося створювати для неї одяг, вона чутлива, талановита і смілива».


Внутрішні процеси бренду та виробництво

Юлія — магістр художніх наук з академічного живопису та малюнку. Проте вона вирішила працювати не у сфері мистецтва, а в фешен-індустрії: до заснування Sociopath Studio була частиною команди видання L’Officiel та бренду Bibliothèque Nationale.

У власному бренді вона виступає креативною та артдиректоркою, розробляє всі дизайни, робить фотографії та займається всіма творчими процесами. Також вона залучає проєктних виконавців, а нині шукає асистентку, яка б допомогла з доставленням, закупками та організацією. «Мені подобається розбиратися в усіх процесах самій, але з розвитком бренду планую збільшувати команду і передавати завдання професіоналам».

Засновниця Sociopath Studio Юлія Гордієнко

Sociopath Studio залучають кілька локальних виробництв, які спеціалізуються на пошитті невеликих партій одягу. Ще вони співпрацюють з друкарнею, що наносить принти, і дистанційно — з в’язальницею, яка також перебуває в Україні.

«Конструкцію та семпли я роблю самостійно, складніші лекала віддаю професіоналам з великим досвідом роботи, — додає Юлія. — Часто я відшиваю початкову модель, основу, а потім дороблюю її, ускладнюю, щось додаю».


Де купити: Магазин _A.D. Studio,

вул. Рейтарська, 25, кв. 24

Сайт Sociopath Studio

 Інстаграм Sociopath Studio

Ціни:

  • Лонгслів The world is not safe anymore— 100 доларів
  • Топ з пірсингом Metal Devil — 59 доларів
  • В’язана спідниця Renaissance — 140 доларів
  • Комплект з вирізами Blank Beach Season Set — 100 доларів

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis