Locals: футболки з патріотичним бутлег-дизайном від київського бренду PIECEOFSHIRT

У рубриці Locals DTF Magazine розповідає про нові та нішеві локальні бренди. Цього разу знайомимо з PIECEOFSHIRT. Його історія почалася з магазину вінтажного мерчу, який переріс у бренд із власними дизайнами, головна особливість якого — бутлеги. Серед найвпізнаваніших речей PIECEOFSHIRT — футболки з благодійного дропу з принтами Stolen Island та «Україна», що обігрують логотипи Stone Island та музиканта Aphex Twin. Команда продала 350 футболок та перерахувала волонтерам 130 тисяч гривень


Від магазину мерчу до власного бренду

Засновник бренду Решат Брат давно захоплювався скейт-культурою: він катався на дошці та колекціонував мерч різних музичних гуртів. У 2017 році, за рік після переїзду до Києва, Решат відкрив Інстаграм-магазин вінтажного мерчу PIECEOFSHIRT, і це поклало початок історії бренду.

Одяг з recycle-лінії PIECEOFSHIRT Rebuild

«Це був спосіб комунікації з містом, тоді я ще нікого не знав у Києві, — згадує Решат. — Я зустрічався з людиною, віддавав футболку, проте для мене було важливіше кому я це продаю, ніж сам факт продажу».

Решат завжди хотів створювати власний дизайн одягу: за час роботи вінтажного магазину він став розбиратися у принтах та матеріалах, і у 2020 році PIECEOFSHIRT представив першу колекцію.

Одяг з recycle-лінії PIECEOFSHIRT Rebuild


Про команду та виробництво

У команді дві людини — Решат і Діма. Решат займається дизайнами, організацією виробництва та контентом, а Діма — комунікацією, продажем, відправками. Майже на всіх етапах (корекція дизайнів, виробництво, продаж, фото-відео контент) їм допомагають друзі.

Засновник бренду Решат Брат
Діма із команди бренду

«Якщо говорити про початок існування PIECEOFSHIRT— то спершу з’явилася команда, а вже потім бренд. Мої брати Іван та Данило допомогли розпочати виробництво та зробити промоушн дизайнів на базі мого однойменного Інстаграм-магазину з вінтажним мерчем у 2020 році», — додає Решат.

Ідея бренду PIECEOFSHIRT — розробка лімітованих дропів, надрукованих на вінтажних футболках. Проте виробництво ніколи не було постійним.

«Ми просто дропали нове, коли був час та натхнення. Усі попередні та актуальні дропи надруковані у Києві за участю нашого друга Антона (Walls Press). Він з 24 лютого до 1 квітня разом з родиною знаходився у Плахтянці Макарівського району під окупацією російських загарбників, майже без зв’язку, — каже Решат. — Тут усі хвилювалися та чекали на нього. На щастя, йому вдалося подолати цей страшний іспит долі та повернутися до Києва».


Про перші дизайни

Першими айтемами бренду стали лонгсліви з бутлег-дизайном «ЦОЙ DIVISION» та серія, присвячена пандемії «STAY AWAY» + «2020». Наступними випустили лонгсліви «Х*Й ВОЙНЕ»: 21 одиницю єдиного тиражу продали менш ніж за день.

Від початку повномасштабної війни команда PIECEOFSHIRT відмовилася випускати футболки з російськими виконавцями.

«Зараз не може бути й мови про якийсь мерч пов’язаний з російською культурою. Але варто сказати, що Цой для нас не є російським виконавцем — це контркультурний герой радянської епохи, частиною якої була й Україна, — каже Решат. — Щодо лонгів t.A.T.u. “Х*Й ВОЙНЕ” — це насамперед потужний антивоєнний слоган усіх часів. Наголос просимо ставити саме на ньому. До творчих надбань гурту t.A.T.u нам немає справи — вони їх просрали».

Решат додає, що їм постійно пропонують зробити нові дизайни: «Нам багато пишуть щось типу “зробіть мерч Скрябіну чи Зеленському”. Авжеж! Ми дуже шануємо Кузьму та з повагою ставимося до нашого президента, але все-таки, в нас є власне бачення та плани і ми будемо їх дотримуватися».

Лонгсліви PIECEOFSHIRT “Х*й войне”
Лонгслів PIECEOFSHIRT 


Про благодійні дропи як спосіб підтримки України

На запитання чи не простіше просто збирати кошти на певну потребу, ніж випускати благодійні дропи, Решат відповідає: «Можливо дропи — не найефективніший спосіб збору коштів для потреб країни, але це — спосіб! Це спосіб доступний нам. Те, на чому ми знаємося».

За його словами, багато залежить від того, які саме благодійні дропи випускають та чи резонують вони зі споживачем:

Футболка “Україна” з фандрейзингового дропу PIECEOFSHIRT

«Для нас дропи — це насамперед спосіб привернути увагу до проблеми, зрозумілою для молоді мовою. Це артефакт часу, сувенір, умовний знак, подяка за допомогу. Комусь до вподоби футболки “Доброго Вечора Ми з України” та “Рускій Воєнний Корабль…” і це нормально! Ми не з ким не конкуруємо, в нас є своє бачення, але мета у всіх одна — підтримувати Україну!».


350 футболок і 130 000 грн. Благодійний дроп для команди Kyiv Angels

Перший фандрейзинговий дроп PIECEOFSHIRT випустили у квітні: тираж складався з 30 футболок із бутлег-дизайном «Україна» та 20 футболок Stolen Island. Їх швидко розкупили, тому команда постійно додруковує тиражі.

«Станом на сьогодні, ми продали приблизно 350 футболок та зібрали понад 130 тисяч гривень у волонтерський фонд Kyiv Angels. Але ми на цьому не зупинимося, — розповідає Решат. — Тиражування в таких великих об’ємах не наш підхід — це потреби військового часу».
Колаборація PIECEOFSHIRT x Ohshitdesign

Kyiv Angels — волонтерська організація, яка допомагала продуктами харчування спочатку в Києві та області, а згодом у Запорізькій та Донецькій областях. Kyiv Angels почали роботу майже з перших днів війни.

Волонтерську формацію Kyiv Anglels зібрав друг Решата — Маркіян. «Ми долучилися до них практично з перших днів: ходили на пошуки та закупівлю продуктів та ліків для потребуючих», — каже Решат.

Футболка з фандрейзингового дропу PIECEOFSHIRT

«Роботи було багато, ми разом впорядковували її щодня, — згадує Решат. — Пізніше ми виїжджали в область. А зараз наш курс — схід. Конкретно я сьогодні займаюся виробництвом та промоушеном мерчу для Kyiv Angels. Поки що це футболки, шеврони, та стікер-паки. Далі буде більше».

Перші 60 тисяч гривень для Kyiv Angels PIECEOFSHIRT зібрали, віддаючи їм 60% з кожного продажу. «Це був фактично увесь профіт. Зараз відсоток становить 50%. Маленька різниця залишається на побутові витрати та зарплату Діми».


Про використання логотипів Stone Island та Aphex Twin

В обох дизайнах PIECEOFSHIRT з фандрейзингового дропу читаються впізнавані логотипи інших брендів або музичних виконавців. Футболки «Україна» зроблені у стилістиці шрифту Aphex Twin, а Stolen island — нагадує Stone Island.

«Обігрувати логотипи, робити бутлеги (у випадку PIECEOFSHIRT — іронічні пародії) — це наша фішка. Це досить поширений прийом, за допомогою якого дизайн спочатку привертає увагу, як щось досить знайоме, — а вже потім доносить думку автора», — пояснює Решат.

Він вважає, що Stone Island — надто поважний та крутий бренд, щоб якось перейматися такими дрібницями як бутлеги, і, що дизайнерів бренду більше дратує велика кількість підробок.

«Навіть якщо хтось з їхніх дизайнерів або керівництва побачать цю досить сумну для нас гру слів — вони точно все зрозуміють! Те саме можна сказати про лого Aphex Twin та Fucking Awesome та всі інші речі, якими ми надихалися й використовували у наших бутлегах», — пояснює він.

Водночас, Решат навіть написав листа Полу Ніколсону — дизайнеру, який розробив лого Aphex Twin, і показав йому принт “Україна”: «Я розповів про ї*ану війну та про нашу волонтерську ініціативу. Він нас підтримав та побажав успіхів! Тепер ми пишемо лист великому містеріо — Річарду Д. Джеймсу (справжнє ім’я виконавця Aphex Twin — прим. DTF Magazine) та обов’язково розповімо вам чим це закінчиться».


Про майбутні колекції

У бренду також є лінія PIECEOFSHIRT Rebuild — recycle лонги, балахони та маски.

«Іноді я щось вигадував та моя подруга шила мені “франкенштейнів” з різних мерчів. Зараз ми збираємо матеріал для цієї лінії та продовжимо її коли настане час», — каже Решат.

PIECEOFSHIRT і далі планують випускати нові патріотичні дропи. Останні айтеми — футболки з написом «Україна», створені у колаборації з київським брендом Ohshitdesign. Придбати їх можна, зробивши ставку на онлайн-аукціоні в інстаграмі бренду: всі кошти передадуть об’єднанню «ЦВІТ» на потреби бійців та волонтерів у гарячих точках..

«Для нас, як і для багатьох, слова Made in Ukraine — надпотужні. І ми прагнемо щоб наша справа повністю складалось з цих потужних слів, — резюмує Решат. — Поки що зарано казати про колекцію. Але ми точно не припинемо випускати окремі айтеми та серії, присвячені Україні. Залежно від теми, яку ми порушуватимемо, будемо обирати організацію чи людину для підтримки. Ми відкриті для співпраці в усіх аспектах!»

Де купити: в інстаграмі бренду та в шоурумі lllroom.ua (вул. Золотоворітська, 6а).

Ціна футболки: 20—27 доларів


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis