Locals: Київський workwear-бренд m0d44 від співзасновника Syndicate Антона Або

m0d44 — проект співзасновника та колишнього арт-директора українського бренду Syndicate Антона Або. У квітні цього року Антон пішов із Syndicate, а вже восени в Інстаграмі з’явилися перші пости m0d44. Минулого тижня бренд представив дебютну колекцію робочого одягу. DTF Magazine зв’язався з Антоном і дізнався більше про новий бренд

Розкажіть, як з’явилася ідея створити m0d44?

Ми створили m0d44 з метою втілити свої бажання та задуми. Ідея проекту народилася внаслідок роздумів про те, що можна створити з наявним досвідом, можливостями та інтересом до індустрії, перебуваючи в Києві.

Як розшифровується назва бренду?

m0d44 — це поєднання двох понять: скорочення від слова module і телефонного коду Києва. Модуль — це частина, елемент певної системи, а ще це посилання на технічну естетику, яка нам близька. Ми любимо Київ та хотіли створити акцент на тому, що ми київський бренд.

Чому ви вирішили сфокусуватися на робочому одязі?

Нам цікаво спостерігати за тим, як змінюються професії, змінюється світ. Деякі професії стають мультидисциплінарними, а якісь зовсім зникають. Ми намагаємося переосмислити цей процес, і не без іронії. 

Розкажіть про філософію бренду. Судячи з опису на сайті, m0d44 позиціонується не тільки як бренд, а й як соціальний проект.

m0d44 — це результат соціального експерименту, що продовжується в Україні. До розпаду Радянського Союзу тут була індустріальна територія. Потім кордони відкрилися — в країну ринула західна музика, кіно, мода. Так сталося, що батьки були робітниками, а діти вже не хочуть працювати на атомній станції. Креативні професії набагато популярніші.

Унікальність ситуації в тому, що два світи існують на одній території. Промислова естетика, пострадянський візуальний шум, східноєвропейський безлад, західні тренди — все це змішується, мутує, кипить і тепер виплескується зі сходу на захід Європи. 

Ми ймовірніше культурний проект, ніж соціальний. У нас на сайті є розділ «Радіо» з мікстейпами від наших друзів — музикантів, дизайнерів, художників, — який буде періодично оновлюватися. А ще ми скоро відкриємо розділ «Журнал», у якому будемо розповідати про цікаві українські проекти.

В описі m0d44 ви наводите кілька прикладів дуалізму в Україні, наприклад промислове забруднення та прагнення до стійкості, корупція та соціальна відповідальність. Робочий одяг став для вас ще й метафорою пошуку рішення цих проблем?

У якомусь сенсі так. Звичайно, одяг не може розв’язати ці проблеми, але водночас через одяг можна транслювати певні ідеї.

А ще ви використовуєте в описі цитату «Not great, not terrible». Цього року вона стала вірусною — її каже один із героїв серіалу  «Чорнобиль». Це збіг чи свого роду відсилка?

Це навіть не відсилка, а мем — найкращий спосіб передачі ідей зараз. m0d44 — це future workwear із України. Завдяки мему ідея зчитується у всьому світі.

Як часто плануєте нові дропи та які в них наклади? Чи прив’язані колекції до сезонів?

Ми не хочемо прив’язуватися до сезонів, хоча сезонні речі будуть присутні. Ми працюємо над великою колекцією, яку будемо випускати частинами. 

Із яких матеріалів ви робите одяг? І де берете матеріали: в Україні чи купуєте за кордоном?

Практично всі тканини й фурнітуру ми замовляємо за кордоном. У трьох колекціях, які зараз у виробництві, використовується 50% екологічних матеріалів. Увесь трикотаж, речі з якого ми випускаємо протягом місяця, складається з щільної органічної бавовни, а навесні ми запропонуємо вироби з переробленого деніму. Також використовуємо перероблені тканини компаній Polartec та Econyl (випускає тканини з переробленого нейлону. — Прим. DTF Magazine).

Окремий акцент робимо на перероблених речах: у поточній колекції використовувався секонд-хенд італійських і британських військових.

Загалом ми говоримо не стільки про екологічність, скільки про культуру споживання. Неважливо, екологічні в тебе речі або ні, якщо фешн-індустрія підштовхує людей частіше купувати, в такий спосіб збільшуючи негативні наслідки для навколишнього середовища. Тому ми акцентуємо увагу на довговічності речей.

А де ви відшиваєте речі?

У нас є невеликий експериментальний цех, у якому ми відпрацьовуємо всі зразки, а також відшиваємо наклади складних і перероблених речей. Усе інше ми шиємо у наших партнерів у Києві та інших містах України.

Де й у кого можна купити одяг m0d44? Можливо, будете відкривати шоурум?

Поки що всі речі можна купити тільки на нашому сайті. Відкривати шоурум ми не плануємо.

Ким або чим ви надихаєтеся, створюючи m0d44? Якими брендами, художниками?

Якщо говорити про бренди та дизайнерів, то нам дуже подобаються Ahluwalia, Phipps, Patagonia, Kiko Kostadinov. Подобається Мартін Маржела й те, як він вплинув на індустрію: він один із перших почав використовувати перероблені речі у своїх колекціях.

Хто входить до команди m0d44?

Основна команда складається з чотирьох чоловік. У нас також є партнери та друзі, які допомагають розв’язувати складні для нас завдання. Наша команда розділена на два відділи: креативний, що відповідає за дизайн і маркетинг, та виробничий, що займається пошуком матеріалів і пошиттям колекцій. 

Ви казали, що не орієнтуєтеся на український ринок. Із чим це пов’язано? Судячи з сайту, ціни у вас орієнтовані здебільшого на західного покупця (від 115 до 675 доларів).

Дійсно, ми орієнтуємося переважно на закордонний ринок. Спочатку ми розуміли, що речі з перероблених матеріалів будуть коштувати дорожче й що загалом інтерес до таких речей набагато вищий за кордоном, ніж в Україні.

Плануєте колаборації з кимось чи з іншими брендами?

Ми вже готуємо кілька проектів, але розповімо про це в новому році.

Інстаграм m0d44

Читайте также:


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis