Лондонський дизайнер створив взуття, призначене для гниття

Дизайнер та співзасновник Olaniyi Studio Юссеф Агбо-Ола створив лінію взуття з натуральних матеріалів, яке має «поступово згортатися так само як і рослини, що розкладаються», пише Bird In Flight. Колекцію з дев’яти моделей назвали Kajola — на честь одного з лісових регіонів Нігерії. Окрім рослин для її виготовлення використали глину, вулканічний пил і какао-порошок

Капсула не призначена для носіння, Агбо-Ола називає виготовлені пари «живими артефактами». За його словами, кожну модель зшили вручну за допомогою натуральних ниток та японської машинки для ремонту шкіряних виробів.

Переглянути цей допис в Instagram

A post shared by Olaniyi Studio (@olaniyi.studio)

Наразі в Olaniyi Studio планують створити «носибельну» версію Kajola й представити її не пізніше 2023 року. У компанії збирають команду інженерів та вчених, щоб розробити прототип взуття.

В його основі має бути натуральний матеріал «з домішками переробленого океанічного пластику та переробленої гуми». Підошву черевиків планують друкувати на 3D-принтері.

Переглянути цей допис в Instagram

A post shared by Olaniyi Studio (@olaniyi.studio)

«Я хочу розширити потенціал рослинних матеріалів далеко за межі вже вивчених, а також створити дизайн для майбутніх поколінь, яким вони зможуть надихатися, створюючи власні натуральні альтернативи», — розмірковує Агбо-Ола.

Переглянути цей допис в Instagram

A post shared by Olaniyi Studio (@olaniyi.studio)

У липні стритвир-бренд Rose In Good Faith з Лос-Анджелесу представив  модель взуття з перероблених секс-іграшок. Ідея такого взуття виникла у засновника Rose In Good Faith Девіда Тайтельбаума після відвідування заводу Doc Johnson, одного з найбільших компаній з виробництва іграшок для дорослих у США.

Взуття виготовляють з комбінації пластику, отриманого з невикористаних і пошкоджених секс-іграшок, і невідбіленої піни етилен вінілацетату (EVA). А також доповнюють корковою устілкою. Докладніше про нього ми розповіли у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis