Майкл Джексон очолив рейтинг найбільш високооплачуваних мертвих знаменитостей

Forbes US представив щорічний список 13 найбільш високооплачуваних мертвих знаменитостей. Очолив рейтинг Майкл Джексон, його спадщина принесла власникам 115 мільйонів доларів, на другому місці зі 100 мільйонами співак Елвіс Преслі, на третьому — клавішник The Doors Рей Манзарек та 45 мільйонів доларів

Forbes відзначає, що у 2022 році учасники рейтингу найбільш високооплачуваних мертвих знаменитостей заробили 1,6 мільярда доларів — на 70% більше ніж у 2023.

Також видання зауважує, що понад половина померлих знаменитостей з рейтингу 2022 року «заробили» завдяки продажу інтелектуальної власності. 2023 року це вдалося лише спадкоємцям Рея Манзарека, які продали його частку творчого доробку The Doors компанії Primary Wave. Угоду оцінили 80-100 мільйонів доларів. Гроші поділили між нащадками Манзарека та гітаристом The Doors Роббі Крігером — на продаж одночасно виставили права на музику, що належали їм обом.

Правовласники творчого спадку Дж.Р.Р. Толкіна отримали за нього 500 мільйонів доларів у 2022, а спадкоємці Девіда Боуї продали його видавничий каталог і мастер-записи за 250 мільйонів доларів.

View this post on Instagram

 

A post shared by Forbes (@forbes)

Спадкоємцям Майкла Джексона приносить прибуток бродвейський мюзикл MJ: The Musical — у 2022 продажі квитків на виставу сягнули 85 мільйонів доларів. Також  вони отримують роялті з шоу цирку Cirque du Soleil, присвяченого Джексону, яке відбувається у Лас-Вегасі. Додатковий прибуток також принесе байопік про музиканта, який зніматиме Антуан Фукуа («Тренувальний день»), і головну роль в якому виконуватиме племінник Джексона Джаафар.

Онучка Елвіса Преслі Райлі Кіо («Дім, що побудував Джек», «Диявол завжди тут») отримує основний прибуток з маєтку музиканта Грейсленд у Мемфісі, що нині працює як музей — протягом останніх 12 місяців його відвідали понад 600 тисяч гостей.

Нащадки американського дитячого письменника Теодора Зойса Гайзеля, який з 40 мільйонами доларів розташувався на четвертому місці рейтингу, заробляють на правах  на його героях — Лораксі та Грінчі. А також на продажах книжок Гайзеля.

Так само і спадкоємці «батька» бігля Снупі та коміксів Peanuts Чарльза М. Шульца заробляють на продажі прав на його персонажів. У 2023 році «прибутки Шульца» оцінили у 30 мільйонів доларів. Він — на пʼятому місці рейтингу найбільш високооплачуваних мертвих знаменитостей за версією Forbes.

Хто ще увійшов до рейтингу Forbes

6. Прінс — 30 мільйонів доларів

7. Вітні Хьюстон — 30 мільйонів доларів

8. Джон Леннон — 22 мільйони доларів

9. Боб Марлі — 16 мільйонів доларів

10. Бінг Кросбі — 14 мільйонів доларів

11. Джордж Гаррісон — 14 мільйонів доларів

12. Арнольд Палмер — 10 мільйонів доларів

13. Мерилін Монро — 10 мільйонів доларів

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis