«Майкл та його “джордани”»: Дивіться фільм про становлення снікер-імперії Jordan

«МАЙКЛ ТА ЙОГО “ДЖОРДАНИ”»

One Man and His Shoes / 2020


Режисер:

Ємі Баміро.

Хронометраж:

1 год 23 хв.

Країна:

Великобританія

  Нагороди та номінації:

— Найкращий документальний фільм на Варшавському міжнародному кінофестивалі (номінація), 2020.

— Нагорода за відкриття на British Independent Film Awards (номінація), 2020.

1985 року Nike і майбутня зірка NBA Майкл Джордан випускають знакові Air Jordan I — кросівки, що змінять правила гри і без яких важко уявити сучасну американську культуру. За підрахунками Forbes, щорічно Jordan Brand приносить Nike понад три млрд доларів. Фільм «Майкл та його “Джордани”» досліджує соціальне й культурне значення Air Jordan та показує (і не завжди з комплементарної сторони), як маркетингові стратегії створили навколо бренду справжню імперію. Щоправда, і Nike, і Jordan утримались від коментарів.


ДИВІТЬСЯ ЗАРАЗ

ПАРТНЕР ПОКАЗУ — ARARAT ANI

ARARAT Ani — семирічний марочний бренді, що чудово підійде для подарунку. А ще з нього можна розпочати власну колекцію ARARAT з його різномаїттям нових форм пляшок. Так само як снікер-колекції часто починаються з легендарних «джорданів», історії яких присвячений другий фільм фестивалю.

Дізнатися більше
ЗНАЙОМТЕСЬ З ПОВНОЮ ПРОГРАМОЮ


8 медійних фанатів Air Jordan

Фільм Ємі Баміро «Майкл та його “Джордани”» розповідає історію становлення однієї з найбільших снікер-імперій сучасності. Завдяки Майклу Джордану Nike певною мірою культивував феномен колекціонерів, які зберігають (але не завжди носять) сотні й тисячі пар дорогого взуття. DTF Magazine разом з ARARAT Ani розповідає про  фанатів «джорданів»


Марк Волберґ і кросівки на церковну службу

Актор та репер у минулому (aka Маркі Марк) має чи не найбільшу колекцію взуття серед неатлетів, які представляють бренд «джорданів» або співпрацюють з ним. Щоб оцінити вартість кросівок, він запросив команду Campless. Виявилося, що зі 137 пар встановити ціну можна лише на 90, які сумарно коштують понад 100 000 доларів. Окрім цих кросівок, Волберґ має й ексклюзиви: OVO x Air Jordan 12 White, Air Jordan 4 Duckman й Eminem x Carhartt x Air Jordan 4. Лише їхню вартість оцінюють у 250 000 доларів. Чи то жартома, чи то серйозно Марк згадав, що має неоціненні білі кросівки, які взуває неділями до церкви. Скільки вони коштують — так і лишилося невідомим фактом.


DJ Khaled і «джордани» на честь сина

«Коли я подорослішав, то усвідомив, наскільки велика в мене колекція кросівок. Я пишаюсь нею», — пояснює DJ Khaled. Про його колекцію складають легенди: це 500—600 кросівок, він пам’ятає назву та дизайнера кожної пари й де саме її купив. Закономірною вийшла й колаборація музиканта з брендом. Разом вони створили три пари: Air Jordan III Retro Grateful, Another One та Father of Asahd на честь свого сина. І, звісно, він не був би DJ Khaled, якби не помістив на лівій підошві напис WE THE BEST. Звідки така одержимість? Каже, що кросівки роблять з ним щось неймовірне, коли взуває ретромодель Legends of the Summer.


Джордан Ґеллер і полювання на кросівки

Джордан Ґеллер уже ввійшов в історію, коли Nike довічно заборонив йому купувати свою продукцію. А все тому, що Ґеллер гуртом скуповував кросівки й створив музей ShoeZeum, де було 2388 пар взуття. 2011 року до нього завітав тодішній CEO Nike Марк Паркер, і через рік музей закрили. Джордану доводилося продавати кросівки, бо кросівки швидко псувалися, а підошва жовтіла. 2020 року він продав на аукціоні Sotheby’s ношені Air Jordan 1s з автографом за 560 000 доларів. Ґеллер вважав їх «королями» своєї колекції. «Мова про полювання й про те, що слід зробити, щоб дістати потрібне взуття», — пояснював Джордан свою пристрасть до колекціонування.


Дрейк із золотою парою взуття

Остання колаборація Дрейка з «джорданами» вийшла 2019 року, але він і далі продовжує ви пускати спільні колекції з Nike. Одного разу, коли музикант показував в інстаграмі свої кросівки, у кадр потрапили рідкісні Air Jordan Retro 4 Multi-Color, Air Jordan 8 Kentucky Blue Midnight Madness PE та Air Jordan 8 Oakley Raptors PE. 2016 року Дрейк купив OVO x Air Jordan 10s, які на eBay коштують 600 доларів, але є нюанс — його пара зроблена з чистого золота й за тодішнім курсом валют обійшлася йому в 1,9 мільйона доларів без урахування дизайнерської роботи Метью Сенна. «Checks over stripes, that’s what I like», — рядок з треку Sicko Mode, що сигналізує про більшу любов Дрейка до Nike, ніж до Adidas. І цим усе сказано.


Біллі Айліш з любов’ю до ненависних «джорданів»

Любов’ю до кросівок у передачі Sneaker Shopping журналу Complex хизувались Емінем, Майкл Б. Джордан і Вілл Сміт, але рекорд вставив епізод з Біллі Айліш — 26,5 мільйона переглядів. Біллі не показує всю свою колекцію, каже, що цінує якість придбаних кросівок і не біжить за мейнстримом. Щоправда, завдяки її собаці, який справив нужду в кросівки, стало відомо, що у Айліш, наприклад, є пара з колаборації Air Jordan 1 та Dior за 8000 доларів.

Улюбленою моделлю співачка називає Air Jordan 15: «Я люблю цей силует більше, ніж будь-яке інше взуття у світі. Люди ненавидять їх, а я обожнюю те, що інші ненавидять». Було б дивно, якби Nike не запропонували їй колаборацію, і це сталося у 2021. Айліш додала Air Jordan 15 кремового відтінку, залишивши форму експериментального літака X-15. Разом з ними вийшли Air Jordan 1KO з кольором «примарного зеленого» — одного з улюблених відтінків Біллі.


Сестри Пітерс і «татова» колекція

6000 пар взуття — з такою колекцією сестри Аріана, Дакота й Дрезден хочуть потрапити до Книги рекордів Гіннеса. Вони продовжують хобі батька, який збирав кросівки протягом 25 років. Із сестрами намагалися зв’язатися Nike, бо не розуміли, як у їхню колекцію потрапили прототипи зі штаб-квартири. Деякі пари компанія збиралася навіть знищити, але Пітерси врятували їх, за що дістали подяку, зокрема від дизайнера Сенді Бодекера. Тепер сестри хочуть відкрити крамницю, де продаватимуть поодинокі пари. Звісно, продадуть не всі 6000, але для колекціонерів це як червоний колір для бика. «Наш батько цінував кросівки як форму мистецтва, тому ми виросли з такою ж уважністю до них», — кажуть Пітерси про свою головну пристрасть.


Спільний проєкт


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis