Meta запускає платну підписку на фейсбук та інстаграм в Європі

Користувачі фейсбук та інстаграм, які мешкають на території Європейського союзу, а також Ліхтенштейну, Ісландії, Норвегії та Швейцарії, зможуть передплатити фейсбук та інстаграм без реклами, пише The Verge. Meta пішла на такий крок після посилення в ЄС контролю за обробкою та збереженням персональних даних — у липні 2023 суд ЄС визначив, що компанія незаконно збирала дані людей для показу реклами без їхньої прямої згоди

«Ми поважаємо дух і мету нових європейських правил, і прагнемо їх дотримуватися», — прокоментувала Мета введення підписки.

Ціна щомісячної передплати на фейсбук або інстаграм без реклами становитиме 9,99 євро в браузерній версії соцмереж та 12,99 євро на iOS та Android.

До 1 березня 2024 року передплата розповсюджуватиметься на всі облікові записи користувача. Надалі доведеться оплачувати кожен додатковий акаунт — 6 євро за версію для браузера та 8 євро — на iOS і Android.

У Meta зазначають, що таке нововведення не вплине на ціну рекламних послуг чи доступність поточних інструментів налаштування реклами. Також підписка жодним чином не вплине на «досвід користувачів, які не бажають платити за версію соцмереж без реклами».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis