Дружина MF DOOM судиться за його архівні нотатки. Їх викупили ще до смерті репера

Вдова репера MF DOOM Жасмін Томпсон подала позов до окружного суду Центральної Каліфорнії проти Еотена Алапатта, колишнього A&R-менеджера музиканта, пише Pitchfork. Його звинувачують в незаконній купівлі та утриманні 31 нотатника MF DOOM. Всередині блокнотів — тексти пісень, малюнки та нотатки, створені MF DOOM до смерті в жовтні 2020 року

Як Алапатт пов’язаний з MF DOOM

MF DOOM та Еотен Алапатт познайомились 2002 року, коли останній був менеджером лейблу Stones Throw Records. 

Саме Еотен запросив MF DOOM на лейбл та познайомив його з продюсером Madlib — 2004 року вони випустили спільний альбом Madvillainy. 2009 року репер виступив ведучим на весіллі Алапатта.

«DOOM — один з найособливіших людей, з якими будь-хто з музичної індустрії міг би та хотів би працювати», — розповідав про репера Еотен в інтерв’ю The Rolling Stone 2021 року.

За словами Алапатта, востаннє вони з MF DOOM комунікували 2017 року, коли Еотен висловив реперу співчуття щодо смерті його сина.

Чому з Алапаттом судитимуться

Блокноти, за які судитимуться з Еотеном Алапаттом, MF DOOM тримав у студії в Лос-Анджелесі. 2010 року він поїхав у Велику Британію, проте не зміг повернутись одразу через «міграційні проблеми». У цей час Алапатт викупив блокноти у власника студії, аби «врятувати від знищення» через продаж будинку.

Репер власноруч намагався повернути блокноти ще 2016 року. У березні 2023 року Жасмін Томпсон опублікувала на сторінці чоловіка скриншоти його листів Алапатту.

У них MF DOOM цікавиться, де знаходяться його блокноти. Судячи з листів, репер думав, що блокноти зберігає чоловік, ім’я якого приховане не скриншотах: «Чи є якась інформація від H стосовно моїх речей? Мені справді потрібні ці записи».

Алапатт відповів, що чоловік «зник після продажу будинку», де знаходилась студія і початково зберігались блокноти, а з самої будівлі винесли «повні сміттєві баки».

Пізніше сам Н повідомив дружині репера, що передав блокноти Алапатту. Через рік MF DOOM написав Еотену:

«Я дізнався, що мої блокноти у тебе. Повідом мені ціну за зберігання, аби швидко їх повернути. Я вдячний за безпечне зберігання та повернення усіх блокнотів та будь-якого іншого майна, що належить мені».

Еотен не відповів на лист.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MF DOOM. ALL CAPS. (@mfdoom)

Що ще відомо про позов

Жасмін Томпсон та організація Gas Drawls, яка володіє інтелектуальною власністю репера, звинувачують Алапатта у порушенні авторських прав, шахрайстві, навмисному введенні в оману та неправомірному збагаченні. Вони вимагають від менеджера повернути оригінали блокнотів та знищити усі можливі копії.

У позові Томпсон стверджує, що Алапатт визнав володіння нотатниками, проте вважає фізичні копії блокнотів своєю власністю, адже викупив їх в орендодавця, який планував їх знищити, за 12,500 доларів.

Вдова репера додала, що 2020 року менеджер запропонував зробити копії блокнотів, проте MF DOOM відмовився. Проте, у жовтні 2020 року родина отримала диск з відсканованими блокнотами.

Як відреагував Алапатт

У коментарі Pitchfork адвокат Еотена Алапатта заявив, що той «чекає суду, аби спростувати ці неправдиві звинувачення».

«Містер Алапатт врятував ці книги від орендодавця, який заволодів усіма речами MF DOOM. З дозволу репера містер Алапатт планував пожертвувати книги до архіву хіп-хопу Смітсонівського інституту чи Корнелльського університету, де вони могли б розглядатися та вивчатися науковцями, так само як рукописи великих поетів чи композиторів, — йдеться у коментарі. — Пан Алапатт зробить усе можливе, аби ці історично важливі книги були архівовані та захищені».

Сам Алапатт публічно не коментував ситуацію.

MF DOOM (справжнє ім’я Деніел Думілей) — американський репер британського походження. Фірмовим елементом його образу була металева маска, якою репер приховував обличчя, а літери MF на початку його псевдоніму — скорочення від Metal Face («Металеве лице»).

Музична кар’єра репера почалась 1988 року — разом з братом, музикантом DJ Subroc він заснував гурт KMD. Вперше під псевдонімом MF DOOM він виступив 1997 року, а за два роки представив перший сольний альбом Operation: Doomsday.

Всього на рахунку MF DOOM — 18 сольних, спільних та лайв-альбомів.

MF DOOM помер в жовтні 2020 року у віці 49 років. За словами дружини репера, причиною смерті стала алергічна реакція на ліки проти підвищеного тиску.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis