Метрополітен-опера у Нью-Йорку замовила оперу українському композитору

Метрополітен-опера замовила українському композитору Максиму Коломійцю оперу про викрадення росіянами українських дітей, пише The Claquers. Лібрето до твору напише американський драматург Джордж Брант, автор п’єси Grounded про американську операторку дронів, яку нью-йоркський театр також трансформує в оперу

Робота Коломійця розповість історію матері, «яка вирушає в довгу й небезпечну подорож, щоб врятувати свою доньку, утримувану у спеціальному таборі в Криму».

Усі персонажі твору — вигадані, але його сюжет заснований на реальних свідченнях українських матерів, які вирушали на окуповану росією територію України, щоб повернути своїх дітей, захоплених росіянами.

Пітер Гелб, генеральний менеджер Метрополітен-опери, зазначив, що головна мета його команди — «культурно підтримати Україну в боротьбі за свободу».

«Я не можу придумати кращого способу зробити це ніж створити оперу, яка фактично документує аспект війни, що підкреслює індивідуальний героїзм українського народу перед обличчям найжахливіших звірств та обставини», — вважає Гелб.

Він також розповів, що Метрополітен-опера обрала Коломійця «через його досвід роботи в опері, а також глибоке розуміння українських музичних традицій».

У коментарі The New York Times Коломієць розказав, що «відчуває відповідальність створити щось велике і дуже гідне про свою країну».

«Суть не лише в тому, щоб привернути увагу до України, а й підсвітити подібні ситуації по всьому світу, коли матері зазнають величезних страждань, намагаючись захистити своїх дітей. Я хочу, щоб люди співчували цьому болю та використовували будь-яку можливість на різних рівнях, щоб запобігти причинам його виникненню», — прокоментував композитор.

Коломієць також зазначив, що його музика буде «ніжною, наївною, емоційною і драматичною». Він додав, що «намагатиметься уявити собі мирну та квітучу Україну»: «Ця історія матиме щасливий кінець. І для нас дуже важливо мати щасливий кінець прямо зараз».

Опера українського композитора має вийти на сцені Метрополітен-опери у 2027 або 2028 році.

Максим Коломієць — український композитор, випускник Національної музичної академії України у 2005 році за класом гобоя (2005) та композиції (2009). У 2016 закінчив Вищу школу музики в Кельні. Переможець першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика у 2021 році. Лауреат третьої премії композиторського конкурсу Vareler Komponistenpreis в Ольденбурзі у 2015).

Створює симфонічні, камерні, вокальні та електронні твори.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis