Nike закриває фабричний магазин у Портленді через крадіжки

Nike оголосила про закриття магазину в Портленді, штат Орегон, відкритого у 1984 році, пише Oregon Live. Головна причина — часті крадіжки. Згідно з підрахунками орегонського телеканалу KGW-TV, 2022 року портлендський фабричний магазин Nike став другим за випадками крадіжок у магазинах Портленду з 2019 року після мережі супермаркетів Target

Представники Nike не говорять прямо про причини закриття магазину, який не працював з кінця січня 2023 року.

«Зобов’язання Nike підтримувати та розвивати громаду північного та північно-східного Портленда лишаються в силі. Ми переосмислюємо торговий простір Nike, тому назавжди закриваємо наш магазин на бульварі Мартіна Лютера Кінга і розглядаємо майбутні місця як частину довгострокового плану відродження цієї спільноти», — йдеться у заяві Nike.

Джон Вашингтон, очільник бізнес-асоціації північного та північно-східного районів Портленда, розповів Oregon Live, що «приблизно місяць тому надіслав Nike лист із запитанням про статус їхнього магазину», позаяк закритий магазин бренду «негативно впливав на місцеві маленькі бізнеси, чий потік клієнтів значно зменшився».

За словами Вашингтона, на початку вересня бренд запросив його на Zoom-зустріч, під час якого представники Nike зазначили, що магазин закривають «через безпекові проблеми».

«Новина про закриття магазину Nike стала для мене шоком. Навіщо закривати флагманський магазин, який підтримував темношкірий Портленд понад 40 років? Ця торгова точка була своєрідним економічним рушієм, і ми повинні розглянути довгостроковий вплив цього закриття», — прокоментував зустріч Вашингтон.

У лютому 2023 Nike звернулася до мера Портленда Теда Вілера та міської влади з проханням надати магазину офіцерів поліції, які б забезпечували його безпеку. Однак офіс Вілера відхилив запит бренду. Після новини про закриття магазину Вілер заявив, що «дуже розчарований» і що його команда та міська адміністрація «невтомно і сумлінно працювали з Nike майже рік, щоб знайти творчі рішення для викликів безпеки».

«Зрештою, місто не може запропонувати Nike або будь-якій іншій приватній компанії спеціальних офіцерів, через брак персоналу в Поліцейському бюро Портленда», — додав Вілер.

Навесні 2023 року у Портленді через високий рівень крадіжок також закрили два останні супермаркети Walmart.

Магазин у Портленді відкрили у червні 1984, у районі де проживало переважно темношкіре населення міста. На роботу торгова точка винаймала виключно тих, хто жив по сусідству, а частину прибутку вкладала у розвиток темношкірої спільноти Портленда.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis