Міноборони підтримало законопроєкт про реєстровані партнерства. Він стосується зокрема одностатевих пар

Міністерства оборони та юстиції підтримали законопроєкт про реєстровані партнерства, поданий до Верховної Ради у березні 2023 року. Про це повідомила в фейсбуці депутатка та ініціаторка законопроєкту Інна Совсун

«Міноборони змінило позицію й підтримало законопроєкт про реєстровані партнерства. Але це ще не все. Міністерство юстиції, яке мало розробити альтернативний законопроєкт про партнерства, також змінило позицію. Тепер воно готове підтримати мій законопроєкт…», — розповіла Совсун. 

За її словами, до цього «негативні висновки Міноборони та Мін’юсту блокували подальше просування законопроєкту в парламенті». Тепер законопроєкт мають винести на голосування до Верховної Ради: якщо його підтримають у першому читанні, Мін’юст зможе запропонувати свої правки у другому. 

Цитуючи слова представників Мін’юсту, Совсун говорить: ухваливши законопроєкт про реєстровані партнерства, Україна виконає зобов’язання по статті 8 Конвенції про права людини, «і зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію». 

«Міністерство юстиції оцінює законопроєкт як перший прогресивний крок до конструктивного діалогу з суспільством. Мета якого — створити правовий механізм захисту прав людини та її основоположних свобод», — резюмує Совсун. 

Законопроєкт про запровадження в Україні реєстрованого цивільного партнерства Інна Совсун подала до Верховної ради у березні 2023 року. Якщо законопроєкт ухвалять, то укладати партнерства в Україні зможуть й одностатеві пари.

Реєстроване, або ж цивільне партнерство, — це юридично затверджена домовленість між парою, подібна до шлюбу, що визначає взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки. Совсун називає це «новим інститутом для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб».

Докладніше про законопроєкт ми розповідали тут.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis