«Я не знала, що з нею робити»: Björk — про пісню для колаборації з Rosalía

На початку жовтня співачки Björk та Rosalía анонсували вихід спільної пісні, прибуток з релізу якої спрямують на боротьбу з промисловим вирощуванням риби в Ісландії. В інтерв’ю ісландській газеті Vísir Björk анонсувала назву майбутнього синглу та розповіла його 20-річну історію

Назва композиції — Oral. Björk написала її 20 років тому, проте не змогла внести її до жодного з тодішніх альбомів.

«Вона не пасувала ані лонгплею Homogenic (1997), ані Vespertine (2001). Це була випадково написана пісня, і я не знала, що з нею робити».

Згодом співачка забула назву композиції, тому близько 20 років не могла знайти її в архівах своєї студії звукозапису: «Я постійно працювала з однією людиною та студією звукозапису, і вони завжди зберігають оригінальні копії всіх пісень, які записують. Я постійно просила звукорежисера спробувати знайти трек, але він, попри постійні пошуки, не міг цього зробити, бо я не пам’ятала її назву».

Лише нещодавно Björk випадково пригадала назву, подивившись австралійське телебачення.

«Це до огидного смішно. Минулого березня я була в Австралії та ввімкнула CNN, який я зазвичай ніколи не дивлюсь. Там була новина про скандал у США щодо якогось аристократа, який познайомився з повією чи щось подібне, а в заголовку йшлось про щось усне (англійською мовою — oral). І раптом до мене дійшло, що трек називався Oral. Мені знадобилось для цього 20 років». 

Ідея запросити для колаборації Rosalía виникла через звучання оригінального Oral: «Тепер цей жанр музики називається реггетон, і останній альбом Rosalía  натхненний реггетоном, тому я одразу подумала про неї. Ми знайомі вже декілька років і вона одразу погодилась стати запрошеним артистом на синглі. Зокрема, бо ми робимо це заради довкілля».

Реліз Oral запланований пізніше в жовтні 2023 року.

 

У вересні 2022 року Björk випустила 10 лонгплей Fossora. Назва альбому — відсилання до жіночої форми латинського слова, що позначає людину, яка кудись занурюється. У записі релізу з 13 треків також взяли участь музикант serpentwithfeet, а також діти співачки — Сіндрі та Доа.

Fossora написана протягом пандемії COVID-19 вдома у Björk, в Ісландії. Частину треків артистка присвятила матері екоактивістці Гільдур Руні Гауксдоттір, яка померла у 2018 році.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis