До Верховної Ради подали законопроєкт про реєстровані партнерства. Ним зможуть скористатися одностатеві пари

Народна депутатка Інна Совсун повідомила, що внесла до Верховної Ради законопроєкт про запровадження в Україні реєстрованого цивільного партнерства. Тепер депутати мають п’ять днів на його реєстрацію. Якщо законопроєкт ухвалять, то укладати партнерства в Україні зможуть й одностатеві пари

Реєстроване, або ж цивільне партнерство, — це юридично затверджена домовленість між парою, подібна до шлюбу, що визначає взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки. Совсун називає це «новим інститутом для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб».

Відповідно до представленого Совсун законопроєкту, зареєструвати партнерство зможуть повнолітні одностатеві чи різностатеві пари. Термін розгляду заяв буде швидшим, ніж при укладанні шлюбу, та складатиме 10 днів. Подати заявку також можна буде через «Дію», а для осіб, які не зможуть з’явитися у відділі реєстрації, наприклад, військові, передбачатиметься альтернативна процедура.

Після початку повномасштабної війни на важливості впровадження зареєстрованого партнерства наголошували ЛГБТ-активісти та організації. Зокрема на початку лютого 2023 року активісти громадської організації «Точка опори ЮА» та об’єднання «Військові ЛГБТ» запустили кампанію на підтримку запровадження в Україні реєстрованих партнерств.

За словами Совсун, подати законопроєкт її спонукало спілкування з військовими, що є представниками ЛГБТ-спільноти.

«Я могла б сказати, що цього від нас вимагають західні союзники — і це правда, вимагають. Та мене спонукало зареєструвати законопроєкт інше: я бачуся та говорю з ЛГБТ-військовими, я чую про їхні проблеми. Я переконана, що як суспільство, ми маємо виправити велику несправедливість, коли в частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших», — пояснила депутатка.

Над законопроєктом Інна Совсун працювала протягом дев’яти місяців спільно з громадськими організаціями «ЛГБТ військові за рівні права» та «Точка опори ЮА».

«Держава має надати юридичний захист тим, хто захищає її безпеку», — додала Совсун.

3 червня 2022 року на сайті президента України зареєстрували петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. В липні вона набрала необхідні 25 тисяч підписів, щоб її розглянув президент, а в серпні Володимир Зеленський відповів на петицію.

Він пояснив, що «в умовах воєнного або надзвичайного стану не можна змінювати Конституцію України», але зазначив що уряд має альтернативне рішення, — легалізацію в Україні реєстрованого цивільного партнерства.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis