Міноборони працюватиме над рівними можливостями для жінок та чоловіків у ЗСУ

Заступниця міністра оборони з питань соціального розвитку Наталія Калмикова провела нараду щодо рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в ЗСУ. А також запобігання та протидії насильству за гендерною ознакою. Учасниками зустрічі стали штатні та позаштатні радники з гендерних питань ЗСУ та представники міноборони

На думку учасників наради, «за останній час Україна зробила великий крок вперед у плані забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в армії».

Водночас «усе ще існує низка стереотипів, які заважають реалізовувати принцип гендерної рівності у війську». Насамперед йдеться про збільшення кількості жінок на посадах командирів підрозділів та боротьбу зі «штучними проблемами», пов’язаних із їх службовим просуванням в бойових частинах.

«Сьогодні на полі бою в Україні ми маємо найбільшу кількість жінок в новітній світовій історії. Вони проявляють себе не лише як гарні військові фінансистки чи лікарки, але і як сміливі військовослужбовиці, які віддано захищають свою Батьківщину. Наше завдання зробити все, щоб вони могли будувати кар’єру», — вважає Калмикова.

Наразі міноборони також працює над новими зразками військової форми та засобів індивідуального захисту з урахуванням жіночих антропометричних даних. Зокрема тестують дві моделі жіночих бронежилетів. Новий захист враховує особливості жіночої будови тіла та має вигини у передніх пластинах.

Ще міноборони запобігання сексуальним домаганням та іншим порушенням прав людини. Зокрема, випадків гендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства та дискримінації на робочому місці.

Жінки в ЗСУ

За даними українського міністерства оборони, наразі в ЗСУ служать близько 43 тисячі жінок. У травні 2023 їхня кількість сягала 42 тисяч, а разом з цивільними працівницями — 60. З них пʼять тисяч служили на передовій.

Українські військовослужбовиці отримали доступ до усіх посад, окрім роботи на підводних човнах. Раніше жінкам доводилося обирати переважно медичні спеціальності, служити зв’язківцями, бухгалтерами, діловодами та кухарями. Тепер вони мають право бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо.

З 2018 року жінкам підвищили граничний вік укладання контракту на проходження військової служби — з 40 до 60 років.

У 2019 році український уряд дозволив дівчатам вступати до військових ліцеїв.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis