Макс Кріппа став єдиним власником студії-розробника S.T.A.L.K.E.R. Що про нього відомо

У GSC Game World, української компанії-розробника гри S.T.A.L.K.E.R., змінився кінцевий бенефіціар. Ним став підприємець Макс Кріппа, який у вересні 2022 року також придбав кіберспортивну команду NAVI. Зміну власника GSC Game World не анонсували публічно — про це повідомили видання DOU та ITC, посилаючись на дані українського та чеського реєстрів 

За інформацією Opendatabot, засновника компанії Григоровича Сергія Костянтиновича видалили з реєстру ще 22 вересня 2023 року. Тепер єдиним бенефіціаром компанії зазначений Кріппа Максим Володимирович.

В реєстрі також вказано, що засновником української «ГСК Україна» є глобальна компанія GSC GAME WORLD GLOBAL LTD, зареєстрована на Кіпрі. Дата реєстрації української філії — 8 березня 2023 року, а її статутний капітал – 100 000 грн. Сам Максим Кріппа зареєстрований в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Що ще відомо про нового власника

— Український Forbes пише, що Максим Кріппа — колишній діловий партнер колишнього власника американської ракетної компанії Firefly Макса Полякова. Загалом Кріппа має відношення до 22 компаній.

— Протягом 2022 року видання Forbes випускало кілька розслідувань стосовно Кріппи. Підприємця пов’язують із беттинговою компанією GGBet та мережею казино «Вулкан», проте документально підтверджень цьому так і не знайшли.

— У липні 2022 року Максим Кріппа став власником кінцевим бенефіціаром NAVI (Natus Vincere).

— Кріппа також є інвестором української компанії кіберспортивних трансляцій Maincast — про це писав Forbes в інтерв’ю зі співзасновником платформи Віталієм Волочаєм. За даними порталу YouControl, Максиму також належать понад 25% компанії. Саму ж Maincast також пов’язують з GGbet.

Видання DOU, ITC звернулись за коментарем до GSC Game World, а Forbes — до компанії та персонально Максима Кріппи. Ніхто з них проки не прокоментував новину про зміну власника.

У серпня Студія GSC Game World випустила трейлер відеогри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Вихід гри запланований у першому кварталі 2024 року.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl матиме нелінійний сюжет, який безпосередньо залежатиме від дій гравця. S.T.A.L.K.E.R. 2 можна пройти різними способами, а рішення користувачів впливатимуть на стан світу та призводитимуть до різних фіналів. Ще одне ключове нововведення  «один із найбільших відкритих світів» замість пов’язаних між собою окремих локацій. Дія гри розвиватиметься як на нових, так і на відомих за попередніми іграми локаціями.

Гра стане наймасштабнішим та найамбітнішим проєктом GSC Game World. Її створюють на новому движку Unreal Engine 5, кількість слів у сценарії вже перевищує 350 тисяч, площа відкритого світу має становити 64 квадратні кілометри. Розробники очікують, що на кілька проходжень гри користувачам знадобиться понад 100 годин.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis