Міжнародна федерація квідичу перейменувала гру на «кводбол»

Міжнародна федерація підтримала ініціативу федерації квідичу (US Quidditch) і Вищої ліги квідичу США (Major League Quidditch) й змінила назву гри на кводбол, пише The New York Times. Зроблять це «через фінансові перешкоди з боку Warner Bros.», якій належать права на торговельну марку «квідич», та щоб «дистанціюватися» від Джоан Ролінґ, яку звинувачували у трансфобії

«Це сміливий крок, хоча я й трохи сумуватиму за оригінальною назвою. Утім з довгострокової перспективи це розумне рішення, яке допоможе цьому виду спорту розвиватися без обмежень», — коментує новину Алекс Бенепе, який у 2005 разом з Ксандером Меншелом адаптував гру із всесвіту «Гаррі Поттера» для реальних умов.

Уперше про зміну назви Федерація квідичу США та Вища ліга заговорили у грудні 2021 року. Вони зауважили, що допоки гра матиме оригінальну назву, правами на яку володіє Warner Bros., вона не матиме належного розвитку через неможливість претендувати на спонсорські контракти, продавати сувенірну продукцію й квитки на матчі, а також проводити трансляції.  

Також організації заявили про своє бажання дистанціюватися від Джоан Роулінг через її «трансфобну позицію».

У червні 2020 року письменниця запостила у Твіттері статтю журналу Devex «Opinion: Creating a more equal post-COVID-19 world for people who menstruate» («Думка: Творення рівноправного посткоронавірусного світу для людей, які менструюють» з коментарем «Впевнена, раніше існувало слово для таких людей. Допоможіть мені хтось». Її розкритикували за некоректні висловлювання на адресу трансгендерних та небінарних людей за цю публікацію.

«Наш спорт отримав репутацію одного з найпрогресивніших у сферу гендерної рівності та інклюзивності. Частково ми завдячуємо цим правилу, яке забороняє командам випускати на поле більш як чотири гравці одного гендеру. Спільно з Вищою лігою квідичу ми вважаємо своїм обовʼязком підтримувати цю репутацію у всіх аспектах, тому впевнені, що перейменування гри — правильний крок», — йшлося у заяві Федерація квідичу США.

Нова назва відсилає до кількості мʼячів та ролей гравців (одне зі значень quad у перекладі з англійської — четвірка. — Прим. DTF Magazine). У кводбол грають чотирма мʼячами — квафел, два бладжери та снич (замість нього, як правило, використовують мʼяч для великого тенісу, який привʼязують до одного з гравців), а гравці на полі виконують чотири ролі — загонич, воротар, ловець, відбивач.

Кводбол багато запозичив з гри, яку придумала Ролінґ: катання на мітлах, метання м’ячів через кільця та необхідність ухилятися від бладжерів й упіймати снич, щоб виграти матч.

За інформацією міжнародної федерації з квідичу, у нього наразі грають понад 600 команд у 40 країнах світу.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis