Ukrainian Fashion Week пройде на 8 Тижнях моди в Європі та США

Через повномасштабну війну шоу 51 сезону Ukrainian Fashion Week перенесли з «Мистецького арсеналу» на подіуми за кордоном. Два місяці тому команда Ukrainian Fashion Week запустила ініціативу Support Ukrainian Fashion, і звернулася з проханням підтримати до Тижнів моди в Європі та США. З вересня по жовтень понад 20 українських дизайнерів представлять свої колекції на восьми зарубіжних Тижнях моди

Про підготовку

Як розповіла команда UFW в коментарі DTF Magazine, мета ініціативи Support Ukrainian Fashion — «зберегти сезон», і дати можливість українським брендам показати нові колекції, які «створюються в надскладних умовах».

«З кожним Тижнем Моди ми ведемо персональне листування. І відповідно до специфіки кожного Тижня, запрошених гостей (медіа, баєрів…) ми пропонуємо дизайнерів України, — розповідає UFW. — Зрозуміло, що ми запитуємо у брендів чи вони створюють нові колекції, чи цікавить їх ринок тієї чи іншої країни, чи підходить формат участі. По кожному Тижню Моди листування дуже інтенсивне».

І продовжують: «Ми прагнемо, щоб бренди, продемонструвавши колекції, отримали замовлення від баєрів. А, отже, зберегли команди і компанії. Ми зараз воюємо на культурному фронті. Він надзвичайно важливий. Для нас всіх, для України, для підтримки нашої країни світом. І вчергове, мовою моди, ми заявляємо світу, що Україна – країна талановитих людей».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Ukrainian Fashion Week (@ukrainianfashionweek_official)

 

Хто підтримав ініціативу

Український Тиждень моди вже підтримали Malta Fashion Week, Budapest Central European Fashion Week, Berlin Fashion Week, Transilvania Fashion Festival, Vienna Fashion Week, MBFW Madrid, Brussels Fashion Week та Vegan Fashion Week (Лос-Анджелес), і цей список може поповнюватися.

Перший показ стартує 22 липня: Nadya Dzyak представить нову колекцію на Мalta Fashion Week. Тижні моди в інших країнах відбудуться у вересні та жовтні.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Nadya Dzyak (@nadyadzyak)

За словами представників UFW, ще одна задача ініціативи Support Ukrainian Fashion — досягти максимально зручних і лояльних фінансових умов для участі українських дизайнерів.

Більшість Тижнів моди, з якими команда вела перемовини, запрошують дизайнерів на спеціальних умовах: оргкомітет Тижнів самостійно покриває всі видатки по організації шоу українських брендів.

«Деякі Тижні Моди знаходять можливість профінансувати не тільки саме шоу, а і приїзд та перебування наших дизайнерів. Це — наша мета, наше важливе завдання,» — розповідають в UFW.

На запитання, чому у списку немає ключових Тижнів моди — в Нью-Йорку, Парижі та Лондоні — UFW пояснюють: «Нью-Йорк та Париж поки не дали нам спеціальних умов. Відповідь від London Fashion Week ми чекаємо».

Формат шоу

Минулі сезони UFW пройшли у форматі phygital: через ковідні обмеження деякі дизайнери обирали онлайн-формат шоу. Більшість показів українських дизайнерів сезону весна-літо 2023 пройде у форматі офлайн-шоу, проте не обмежуються їм.

«Дуже важливо, що від деяких Тижнів Моди ми отримали пропозиції показати колекції дизайнерів на кількох платформах чи у кількох форматах. Це дозволить нам представити більше колекцій», — розповідають представники UFW.

Наприклад, під час Milan Fashion Week Україна представить більше 30 брендів у форматі шоуруму. Ініціатором його організації виступили партнери UFW — асоціація Confindustria Italy, що об’єднує понад 150 тисяч італійських підприємств.

«Лілія Пустовіт та Валерія Гузема зробили перші найскладніші кроки для початку цього проєкту, а Ukrainian Fashion Week долучився до організаційних питань трохи згодом, — розповідають в UFW. — Такий шоурум стане величезною підтримкою української фешн-індустрії».

Читайте також: Як емігрантка з України формувала американський кутюр і одягала богему Нью-Йорка
Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis