Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку зі старовинними фотографіями українців

На онлайн-виставці під назвою «Україна і українці» показані фотографії кінця 19 та першої половини 20 століть. На них українці зображені в традиційному вбранні

Всі фотогафії взято з 18-томного мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гончара з однойменною назвою «Україна та Українці» та архіву музею Івана Гончара.

На них показані сім’ї, парубки та дівчата у народному вбранні з різних регіонів України.

«Коли ви перегорнете сторінку нижче, перед вами відкриються давні світлини українців. Це більше ніж просто фото. Це свідчення розмаїтості та унікальності нашої з вами культури. Це саме те, що хоче знищити ворог. Але українці — неймовірно волелюбний народ, і ми щодня підтверджуємо це у своєму спротиві», — пишуть організатори виставки.

Переглянути фото з описами українською та англійською мовою можна безкоштовно за посиланням. На сайті команда музею також закликала донатити на підтримку ЗСУ.

У травні український художник Мітя Фєнєчкін відкрив онлайн-виставку BLACK SPRING у застосунку Baroque. Це додаток доповненої реальності для відвідування виставок онлайн. З його допомогою можна побачити картини просто на стінах власного дому.

Усі роботи Фєнєчкін намалював в Одесі протягом квітня й травня 2022 року, і ще ніде їх не виставляв.Більшість оригіналів ще можна купити або ж замовити принт. Всі кошти художник перерахує на потреби Збройних сил України.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Mitya Fenechkin (@mityafenechkin)

Наразі застосунок доступний тільки для користувачів iOS, згодом його адаптують й для Аndroid.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis