Музеї Страсбурга скоротять робочий тиждень через зростання цін на енергоносії

З третього жовтня вісім музеїв Страсбурга не працюватимуть по два дні щотижня (наразі в них або один вихідний на тиждень, або інституції відчинені для відвідування щодня), пише Artnet. Також тепер вони матимуть обовʼязкову перерву з 13:00 до 14:00. Такі зміни через здорожчання комунальних послуг ініціювала мер Страсбурга Жанна Барсегян

Її офіс підтримав рішення й назвав цей крок «грамотним розподілом громадських ресурсів на тлі державної та міжнародної кризи, що сильно вдарила по локальних бюджетах».

Водночас скорочення робочого тижня музеїв розкритикували місцеві політики та лідери думок. На їхню думку, це нашкодить музеям Страсбурга, «які отримують значний прибуток з туристів та щорічно приймають близько чотирьох мільйонів відвідувачів». Фабьєн Келлер, колишній мер міста, та Бруно Студер, колишній член міської ради, створили петицію з вимогою до Барсегян скасувати своє рішення.

«Культура — загальнозрозуміла європейська мова, що втілює наші спільні цінності. Невже Страсбург, столиця Європи й місце дислокації численних важливих інституцій континенту, зрадить те, на чому базується його ДНК? Таке рішення було б дуже легковажним», — вважають Келлер та Студер.

У той час, як Страсбургу, можливо й вдасться знайти компроміс та не скорочувати робочий тиждень, такий крок може врятувати музеї та інші культурні інституції у маленьких європейських містах, зазначає Аrtnet.

Видання також наводить приклад Великобританї, де в жовтні очікують зростання цін на комунальні послуги на 80%, що для місцевих музеїв означатиме зростання вартості щомісячних витрат на 500%. 

«Ми майже щодня отримуємо повідомлення від культурних інституцій зі скаргами, що їхні витрати на комунальні послуги зросли у пʼять разів у порівнянні з минулим роком. Вони називають цю проблему гіршою за пандемію COVID-19. Такі повідомлення надходять зокрема й від великих, важливих для британських міст інституцій. Керівники британських музеїв кажуть мені, що не знають, як переживуть цю зиму», — розповідає Шерон Гіл, директорка Асоціації музеїв Великобританії. 

Асоціація, до якої входять 1800 культурних інституцій з усієї Великобританії, вже надіслала владі країни прохання про допомогу. За словами Гіл, наразі жодної допомоги британським музеям не передбачається, що може призвести до скорочення робочих годин деяких з них або навіть до закриття.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis