«Я завжди зароблятиму менше через те, що маю вагіну»: Дженніфер Лоренс — про нерівність у гонорарах Голівуду

Акторка Дженніфер Лоренс знялась для обладинки жовтневого випуску американського Vogue. В інтерв’ю виданню вона розповіла, що неодноразово стикалася з нерівністю в питанні заробітної плаття між акторами жінками та чоловіками

Ще у 2014 році, після хакерської атаки на комп’ютери кіностудії Sony Pictures, стало відомо, що за одну з головних ролей у фільмі «Американська афера» Дженніфер Лоренс отримала за менший гонорар, ніж її колеги-чоловіки.

У 2021 році видання Variety опублікувало щорічний звіт акторських заплат, з якого стало відомо, що Дженніфер виплатили менший гонорар за фільм Netflix «Не дивись вгору», ніж Леонардо Ді Капріо, з яким вони разом виконали головні ролі. Лоренс отримала за зйомки 25 мільйонів доларів, тоді як Ді Капріо — 30 мільйонів доларів.

Після опублікованого звіту видання Vanity Fair зазначило, що ситуація ще раз вказує на нерівноцінну оплату праці жінкам та чоловікам в США — це питання почали активно підіймати ще у 2020 році.

«Слухайте, Лео приносить більше касових зборів, ніж я. Мені надзвичайно пощастило, і я задоволена цією угодою, — поянила тоді Дженніфер Лорес. — Але з іншої сторони я помічаю, як і інші працюючі жінки, що запитувати про рівну оплату праці вкрай незручно. І якщо ви ставите під сумнів якусь, начебто, рівноцінну оплату, вам відповідають, що тут справа не в гендерній нерівності. Але конкретну причину вам не називають».

Обговорюючи це питання в інтерв’ю Vogue Лоренс уточнила, що «всім акторам її рівня достатньо переплачують», але різниця в оплаті праці між чоловіками та жінками «все одно ображає».

«Неважливо, скільки я працюю. Я все одно не отримаю стільки грошей, скільки той хлопець, тільки через те що маю вагіну?».

В грудні стало відомо, що Дженіфер Лоренс зіграє Елізабет Холмс в новому фільмі Адама МакКея («Не дивись вгору»).

Холмс — засновниця біотехнологічної компанії Theranos. Вона займалась розробкою спецального апарата, який за декількома краплями крові міг би провести широкий аналіз здоров’я людини.

Докладніше про майбутній проєкт та Елізабет Холмс ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis