70 тисяч глядачів дивилися фейкову трансляцію Apple на YouTube

Одночасно з традиційною щорічною осінньою презентацією Apple, під час якої компанія представляє нові продукти (докладніше про неї читайте тут), один з користувачів YouTube стрімив старе інтервʼю Тіма Кука для CNN, пише Liga.Tech. Стрім також містив логотипи криптовалют Вitcoin та Ethereum, і посилання на шахрайський криптосайт

На трансляцію випадково натрапив журналіст видання The Verge Джей Пітерс — він побачив її серед рекомендацій YouTube. Автор зазначив, що коли приєднався до стріму, що мав назву Apple Event Live. Ceo of Apple Tim Cook: Apple & Metaverse in 2022 («Подія Apple наживо. Генеральний директор Apple Тім Кук: Apple та метавсесвіт у 2022 році»), кількість його глядачів налічувала 16 тисяч, а згодом зросла до 70 тисяч.

YouTube не відповів на запит від The Verge з проханням прокоментувати ситуацію, але видалив трансляцію через порушення умов використання платформи після того, як Пітерс опублікував новину.

The Verge також знайшов ще один схожий стрім, який вели з фейкового каналу Apple Inc. Там анонсували трансляцію події за участю Тіма Кука та Ілона Маска, де вони б мали обговорювати Apple і метавсесвіт, але показували старе інтерв’ю про Вitcoin з Маском і головою Твіттера Джеком Дорсі.

Кількість глядачів цієї трансляції перевищила 10 000, її також доповнили посиланням на криптосайт у чаті. Цей стрім вже видалили.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis