На Apple подали до суду. Причина — расова упередженість в роботі Apple Watch

Видання AppleInsider пише, що проти Apple подали колективний позов до суду. Позивачі стверджують, що датчик кисню в крові в годиннику Apple Watch, яким з 2020 року оснащені годинники, «має расові упередження щодо темношкірих людей»

24 грудня американець Алекс Моралес подав до суду від імені користувачів Apple Apple Watch з Нью-Йорка, Аляски, Арканзасу, Айдахо, Айови, Міссісіпі, Північної Кароліни, Північної Дакоти, Юти і Вайомінгу.

В позові Apple звинувачують у шахрайстві щодо споживачів, недотриманні умов гарантії та «неправомірному збагаченні», вказуючи на порушення Загального закону про бізнес Нью-Йорка та Законів вказаних штатів про захист прав споживачів.

За словами Алекса, він купив Apple Watch між 2020 і 2021 роками та заздалегідь знав, що він оснащений пульсоксиметром. Протягом періоду користування він помітив, що показники годинника не завжди вірні. 

Моралес стверджує, що «протягом декількох десятиліть люди помічали, що точність вимірювання кисню в крові залежить від кольору шкіри». Він додає, що проблема залишалась без належної уваги до піку пандемії коронавірусу, проте вона дає більше свідомлення «того структурного расизму, який наразі існує в багатьох аспектах суспільства».

У позові також говориться, що «дослідники підтвердили клінічне значення расової упередженості пульсоксиметрії, використовуючи записи пацієнтів під час і до пандемії». Це може призвести до того, що темношкірі пацієнти матимуть більший ризик гіпоксемії — зниження вмісту кисню у крові.

Це не перший випадок, пов’язаний з особливостями шкіри та роботою деяких функцій Apple Watch.

В 2015 році користувачі скаржились, що татуювання чорного кольору на зап’ясті заважають роботі електронного датчика ритму серця. Пізніше в Apple підтвердили, що виявили проблему та пояснили, що татуювання темного кольору, в залежності від візурунку та насиченості фарби, дійсно можуть блокувати світло, впливаючи тим самим на роботу датчика.

Ці проблеми виникли до додавання датчика кисню в крові, який Apple додала до лінійки продуктів з Apple Watch Series 6 у 2020 році.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis