В США ув’язнили репера, який зняв обкладинку альбому під час штурму Капітолія

Федеральний суддя у Вашингтоні засудив до п’яти місяців ув’язнення американського репера Антіона Броднакса, який виступає під псевдонімом Bugzie The Don, пише Rolling Stone. У 2021 році він створив обкладинку для альбому прямо під час штурму Капітолія 

На фотографії з обкладинки репер сидить на капоті вантажівки спецназу Капітолійської поліції США та палить, поки на фоні прихильники Дональда Трампа штурмують саму будівлю Капітолію. Згодом фотографія стала обкладинкою його альбому The Capital, а події штурму згадувались в двохї треках з релізу.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Bugzie The Don (@bugziethedon_)

В березні 2021 року репера заарештували після того, як інформатори попередили поліцію про наявність фотографії, а сам Броднакс фігурував ще на декількох кадрах зі штурму, що знаходились в публічному доступі. В травні Антіону висунули чотири федеральні звинувачення, включаючи незаконне проникнення та хуліганство.

Згідно з судовими документами, доступ до яких в 2021 році отримав The Washington Post, Броднакс зізнався у суді, що дійсно знаходився у Капітолії 6 січня, в день штурму, проте не визнав себе винним за пунктами звинувачення.

Репер стверджував, що приїхав туди виключно для того, щоб зробити фотографії та провести зйомку для одного з музичних кліпів, а в цілому провів на території близько 40 хвилин. Він також уточнив, що «не заходив ні в які кабінети чи кімнати, не крав речі та не брав участь у будь-яких актах вандалізму чи насильства».

Міністерство юстиції вимагало для Броднакса 21 місяць ув’язнення, бо під час штурму Капітолія репер мав випробувальний термін через попереднє кримінальне провадження. За словами представників служби, репер «намагався заробити на подіях, випустивши реп-альбом, в якому використав атаку на Капітолій як основну тему».

Адвокат Броднакса наполягав на умовному терміні з домашнім арештом, називаючи Bugzie The Don «підприємцем та великим надбанням суспільства». Проте, в результаті судового засідання 19 грудня 2022 року Антіон все ж визнав провину, завдяки чому зміг скостити тюремний термін.

6 січня 2021 року прихильники колишнього президента США Дональда Трампа увірвалися до Капітолія після його заклику вирушити в бік будівлі. Того дня обидві палати Конгресу США мали затвердити результати президентських виборів, на яких змагались Джозеф Байден та Дональд Трамп.

Кілька тисяч протестувальників, частина з яких мала при собі зброю, прорвались через охорону Капітолія та зайшли всередину будівлі, після чого почали вдаватись до насильства в бік охорони, мародерити та погрожувати деяким конгресменам.

Зранку 7 січня протестувальники покинули будівлю без затримань. В ході подальшого розслідування обвинувачення в причетності до штурму Капітолія висунули майже 1000 людей.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis