На Ямайці заборонили транслювати музику про наркотики та злочинність

Комісія з телерадіомовлення Ямайки заборонила транслювати контент, який «прославляє незаконну діяльність», таку як вживання наркотиків та використання зброї. Так місцева влада хоче позбавитись «хибного враження, що злочинність є прийнятною рисою ямайської культури та суспільства», пише BBC

Нові правила стосуються музики на телебаченні, радіо та живих чи записаних виступів музикантів.

Комісія надала конкретний перелік заборонених тем, серед яких шахрайство, зловживання наркотиками та використання вогнепальної та будь-якої іншої зброї для насильства, а також заборонила вживати лайку та місцевий ямайський сленг, яким позначають будь-які насильницькі та незаконні дії.

Рішення запровадили на тлі високого рівня злочинності на Ямайці. У 2021 році країна мала один із найвищих показників вбивств та насильницьких злочинів у Латинській Америці та Карибському басейні. За словами комісії з телерадіомовлення, вони занепокоєні тим, що подібна музика додатково може нормалізувати злочинність серед дітей та молоді.

Нововведення вже викликали критику з боку місцевих музикантів. Вони стверджують, що музика «відображає життя артистів», тому не може піддаватись жорсткій цензурі.

«Ми не можемо заборонити творцям співати про те, що вони бачать навколо або умови, в яких вони виросли навколо», — пояснив ямайський продюсер Romeich.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Romeich entertainment (@romeichentertainment)

Ямайський музикант та лауреат премії «Греммі» Стівен МакГрегор, відомий під псевдонімом Di Genius, додав, що сучасні діти частіше споживають контент в інтернеті, тому все одно зможуть слухати заборонену комісією музику деінде.

Він також натякнув, що місцевій владі спочатку потрібно усунути проблеми, які спричинили високий рівень насильства в країні.

«Цей крок більше схожий на спроби зробити видимість якихось дій, а не реальну спробу щось зробити. Наскільки я пам’ятаю, музика завжди була “причиною“ для всього на Ямайці».

Це не перший випадок, коли на Ямайці забороняють певний музичний контент.

У 2009 році влада заборонила транслювати музику, яка пропагує секс, насильство, вбивства чи підпали. Це сталося після того, як жителі країни популяризували традиційний ямайський танець «Кинжал», для якого характерна імітація сексу, боротьби та інших агресивних дій.

Тоді комісія з телерадіомовлення заявила, що поважає свободу вираження думок, проте контент все ж має відповідати «принципам відповідального телерадіомовлення».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis