В App Store повернули застосунок «ВКонтакте» та інші сервіси російської групи VK

Apple повернула можливість завантажити в App Store застосунки, створені російською групою VK, пише The Verge. Крім «Вконтакте» в маркеті доступні альтернативний клієнт VKFeed для «Вконтакте», VK Messenger та пошта Mail.ru

У вересні Apple видалила «ВКонтакте», програму електронної пошти Mail.ru та інші розробки VK з App Store, посилаючись на те, що компанія є «мажоритарною власністю або контрольованою організацією, яка потрапила під санкції уряду Великої Британії».

Ймовірно, в Apple говорили про російську компанію «Газпром-медиа», яка контролює 57,3% голосуючих акцій VK. В березні Велика Британія ввела санкції проти генерального директора холдингу Олександра Жарова.

Тепер в Apple заявили, що VK надали докази того, що «вони не належать та не контролюються організацією під санкціями».

«Програми розробника VK видалили з App Store, як того вимагає закон. Компанії надіслали кілька запитів з проханням надати документацію для підтвердження того, що вони не порушували санкції Великої Британії, — заявив в коментарі The Verge представник Apple Пітер Аджемян. — Після видалення розробник надав необхідну інформацію, яка підтвердила, що вони не належать та не контролюються організацією, яка потрапила під санкції. Тому програми відновили в App Store».

В березні, у відповідь на вторгнення росії в Україну, Apple зупинила продажі своїх товарів в країні, а у російських користувачів також вилучили можливість користуватя функцією Apple Pay через санкції, накладені на декілька російських банків.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis