Улітку 2022 року Інстаграм оновив дизайн: тепер користувачі бачать відео у повнокреанному форматі, а всі ролики коротші 15 хвилин автоматично перетворюються на рілзи, щоб «рекомендувати їх більшій кількості людей у соцмережі». Ці зміни викликали невдоволення серед користувачів платформи — вони запустили кампанію «Make Instagram Great Again» («Зробімо Інстаграм знову крутим») і просять платформу «не мімікрувати під ТікТок», пише The Guardian
Як пояснює зміни голова Інстаграму
Адам Моссері сказав, що соціальна мережа не планує повертатися до старих форматів, а розвиватиме нові ідеї. Він запевнив, що компанія прислухатиметься до користувачів і погодився, що функцію рекомендацій ще потрібно допрацювати.
Він також зазначив, що дослідження свідчать про те, що більшість людей все ж надають перевагу відео.
Моссері сказав, що його просять збільшити кількість контенту від друзів у стрічці, але за його даними «зростання попиту на фотографії та відео від друзів спостерігається лише у приватних повідомленнях та сторіз».
«Ми продовжимо показувати фото та відео від друзів на початку стрічки, у всіх випадках у яких це можливо, але найкращий спосіб не втрачати звʼязок с друзями — використовувати інші функції Інстаграму. Також ви можете додати профіль друга до списку фаворитів, і тоді новий контент від нього точно з’являтиметься на початку вавшой стрічки», — вважає Моссері.
👋🏼 There’s a lot happening on Instagram right now.
I wanted to address a few things we’re working on to make Instagram a better experience.
Please let me know what you think 👇🏼 pic.twitter.com/x1If5qrCyS
— Adam Mosseri (@mosseri) July 26, 2022
Як протестують користувачі платформи
Кампанію «Make Instagram Great Again» запустила американська фотографка Таті Брюнінг. Її одразу активно підтримали інфлюенсери й інші користувачі.
Брюнінг зазначила, «що не бажає, щоб Інстаграм ставав ТікТоком, а хоче милих фото з друзями».
Переглянути цей допис в Instagram
22 липня фотографка створила на платформі Change петицію з закликом повернути назад зручні для користувачів функції та припинити копіювати ТікТок й просувати відеоформат.
Серед основних вимог до платформи: повернути хронологічний порядок демонстрації постів у стрічці, «пригадати оригінальну суть Інстаграму і, що його головна мета — обмін фотографіями», а також більше прислухатися до творців контенту.
«Цей застосунок був пристосований для відео, аж допоки розробники не злякалися вайнів (короткі, як правило, гумористичні відео довжиною 2-22 секунди, зняті за допомогою додатку VineVideo — Прим. DTF Magazine). Спочивай з миром, вайн, ми сумуємо за тобою», — йдеться у петиції.
На момент написання статті, вона зібрала понад 186 тисяч підписів.
Кампанію підтримали блогерки Кім Кардашьян та Кайлі Дженнер, спільна кількість підписників яких дорівнює 686 мільйонам. Обидві поширили пост Таті у сторіз.
Видання Business Insider пригадало схожий випадок — у 2018 році Кайлі заявила, що не користується «Снепчатом» після зміни дизайну, й у той же день акції компанії впали на 8%. На той час, втрати оцінили у мільярд доларів.