Президент Південної Кореї обіцяє вкласти в культуру країни 3,7 млрд доларів

Юн Сок Йоль, обраний президентом Республіки Корея у березні 2022 року, заявив про план інвестувати у «південнокорейський культурний контент» 3,7 мільярда доларів протягом наступних пʼяти років, пише ArtNet. Уряд зробить це, щоб зробити країну «культурно привабливішою». Також у планах нової адміністрації — перетворити колишню резиденцію президента у Сеулі на культурний комплекс на зразок французького Версаля

Уряд спонсоруватиме кіно, проєкти для телебачення, різноманітні мистецькі та художні проєкти. Також запланована підтримка 10 000 представників креативного класу протягом наступних трьох років.

«Найважливіша роль Міністерства культури — гарантувати рівний доступ до культури. Закуповуючи предмети мистецтва міністр і його підлеглі мають зосередитися на роботах художників з інвалідністю та нових іменах», сказав президент під час свої першої зустрічі з південнокорейським міністром культури Пак Бо Гюном.

Також Юн Сок Йоль заявив, що державні колекції, наприклад, 23 000 предметів мистецтва, зібрані покійним головою Samsung Group Лі Кун Хі й передані державі, мають бути доступними для всіх охочих. Для цього він запропонував влаштовувати турне мистецьких зібрань країною.

Щодо колишньої резиденції відомої як «Синій дім» й частково розташованої у палаці 14 сторіччя її переоблаштують під приміщення для галерей, зокрема там виставлять і 600 предметів мистецтва, які вже зберігаються у резиденції. У дворі будівлі розмістять парк скульптур. Першу виставку тут планують провести восени 2022 року.

Тепер резиденція південнокорейського президента розташовується у будівлі міністерства оборони країни. Таким чином новий президент хотів дистанціюватися від «символу імператорської влади» й показати свою близькість до народу. Про плани переїхати з «Синього дому» Юн Сок Йоль заявляв під час передвиборчої кампанії.

За інформацією The Korea herald, у 2019 році експорт культурного продукту приніс Південній Кореї 10,25 мільярда доларів прибутку, а у 2020 — 11,9 мільярда.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis