У Великобританії та Ірландії видадуть книгу українки про загиблого на війні брата

Британське видавництво Monoray випустить англомовну книгу історикині й директорки Українського інституту в Лондоні Олесі Хромейчук  «The Death of a Soldier Told by his Sister» («Історія про загибель солдата, розказана його сестрою»). Книга розповідає про особистий досвід переживання втрати старшого брата Володимира, який загинув на війні у 2017 році

У «The Death of a Soldier Told by his Sister», яку видавництво описує, як «зворушливе й глибоке поєднання мемуарів та есею», Хромейчук намагається змиритися зі смертю брата, а також осмислити напад росії на Україну — з точки зору іммігрантки, яка живе далеко від лінії фронту, як воєнна історикиня, як жінка, цивільна та сестра.

Історикиня аналізує, як політичне насильство змінює речі та людей, і «з надзвичайною інтимністю зображує незвичайний і складний зв’язок між братом і сестрою».

«Незадовго до загибелі, мій брат сказав мені, що став воїном. Навіщо мислителю, художнику хотілося стати солдатом? Можливо, я недооцінювала, що значить бути художником і мислителем, або солдатом», — коментує Хромейчук. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Olesya Khromeychuk (@olesya_khromeychuk)

У інтервʼю виданню «Коридор» Хромейчук розповідала, що спочатку, щоб пропрацювати досвід втрати близької людини, записувала скетчі й оповідання про пережите. А згодом показала написане друзям із лондонського «Молодого театру» в Лондоні, які запропонували їй створити виставу на основу цього матеріалу.

Так зʼявилася п’єса «Все, що залишилося», яку Олеся називає «історією загибелі її брата, написаної для західної публіки». В ній історикиня розповіла про війну на Сході України та горе від втрати близької людини. Виставу доповнили відео, які Володимир зняв на фронті, а також історіями, як українці купують спорядження для солдатів на Ebay чи Amazon.

Виставу зокрема показували на найбільшому у світі фестивалі театрального мистецтва «Фриндж» (Edinburgh Festival Fringe).

Книга вийде з передмовою президента Англійського PEN Філіппа Сендса та вступом українського письменника Андрія Куркова.

У листопаді 2021 її видало німецьке видавництво ibidem-Verlag у серії «Українські голоси». Там книга вийшла під назвою «A Loss. The Death of a Soldier Told by his Sister» («Втрата. Історія про загибель солдата, розказана його сестрою»).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis