Організатори Венеційського кінофестивалю, який проходитиме з 31 серпня до 10 вересня цього року, оголосили програму. За нагороду у другій за значущістю секції — «Горизонти» — боротиметься новий фільм українського режисера Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург»
This publication is also available in English
Друга повнометражна стрічка Лукіча розповість про братів-близнюків Васю та Колю, покинутих батьком у п’ятирічному віці. Через багато років вони дізнаються про смерть батька в Люксембурзі. Один із них вирішує відправитись до чужої країни, щоб дізнатися, яким був батько, а другий зробить усе, щоб йому завадити.
#BiennaleCinema2022 #Venezia79 #Orizzonti pic.twitter.com/YVoWqbQ1Km
— La Biennale di Venezia (@la_Biennale) July 26, 2022
Головні ролі в фільмі виконали Аміль та Раміль Насірови з гурту «Курган та Агрегат».
Над сценарієм до фільму Лукіч працював зі співзасновниками кінопродакшену ForeFilms Ганною Соболевською та Володимиром Яценком.
На Венеційському кінофестивалі поза конкурсом також покажуть документальний фільм Євгена Афінєєвського Freedom on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom.
#BiennaleCinema2022 #Venezia79 #FuoriConcorso #OutOfCompetition pic.twitter.com/UycZE24TyT
— La Biennale di Venezia (@la_Biennale) July 26, 2022
Світові прем’єри
Режисер Ноя Баумбах представить новий фільм «Білий шум» з Адамом Драйвером та Гретою Гервіг в головних ролях.
Фільм заснований на однойменному романі Дона Делілло 1985 року. Він розповідає про життя сім’ї головного героя, Джека Ґленді, і про те, як воно змінюється після витоку токсичного газу біля їхнього будинку.
Ще однією прем’єрою Венеційського кінофестивалю стане Don’t Worry Darling («Не хвилюйся, люба») Олівії Вайлд.
Don’t Worry Darling розповідає про маленьку, утопічну комуну, яка жила в каліфорнійській пустелі у 1950-х роках. Флоренс П’ю («Чорна вдова», «Маленькі жінки») виконує роль домогосподарки Аліси, яка дізнається жахливу правду про своє, на перший погляд, ідеальне життя, а Гаррі Стайлс грає її чоловіка Джека.
Італійський режисер Лука Гуаданьїно покаже горор «Цілком і сповна» — свій перший фільм, знятий в США. Ролі в ньому виконали Тімоті Шаламе, Тейлор Рассел, Хлої Севіньї, Франческа Скорсезе, Марк Райланс, Андре Голланд та Джессіка Гарпер.
В основі стрічки лежить роман письменниці Каміл ДеАнджеліс. За сюжетом, дівчина на ім’я Марен Годлі подорожує США у пошуках батька, якого ніколи не бачила. У дорозі вона «намагається зрозуміти, чому хоче вбивати та з’їдати людей, які її люблять».
Алехандро Гонсалес Іньярріту представить у Венеції повнометражний фільм «Бардо» — першу за останні більш ніж 20 років стрічку, зняту на Батьківщині режисера в Мексиці.
Режисер Ларс фон Трієр везе у Венецію новий сезон серіалу «Королівство», а Ніколас Віндінґ Рефн представить кримінальний неонуарний серіал «Ковбой з Копенгагену». Обидва проєкти покажуть поза конкурсною програмою.
Даррен Аронофскі покаже на кінофестивалі стрічку «Кит» з Бренданом Фрейзером та Селі Сінк з «Дивних жив». В центрі сюжету — чоловік, що страждає від ожиріння, а весь фільм зосереджений на його стосунках з донькою.
У Венеції також представлять посмертний фільм корейського режисера Кім Кі Дука, який помер в грудні 2020 року через ускладнення на фоні COVID-19. Після його смерті роботу над «Покликом Бога» завершили естонські продюсери.
У 2019 році на Венеційському кінофестивалі відбулась прем’єра «Атлантиди» Валентина Васяновича. Фільм нагородили Гран-прі у секції «Горизонти».
У 2021 році на Венеційському кінофестивалі показали три фільми, в яких Україна взяла участь у виробництві: «Відблиск» Валентина Васяновича, що потрапив до основної програми, а також «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорка» Петера Керекеша, представлені у секції «Горизонти». Режисер «Цензорки» отримав нагороду за найкращий сценарій.