Netflix придбав права на сім українських фільмів

FILM.UA Distribution продав стримінгу права на показ семи українських стрічок, повідомляється на сторінках дистриб’ютора. Це перша частина великого пакета українських фільмів, які можна буде подивитись на Netflix на території України 

Для перегляду на стримінгу вже доступні «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, «Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна, «Сторожова Застава» Юрія Ковальова, «Віддана» Христини Сиволап, «Зірки за обміном» Олексія Даруги, «Фокстер і Макс» Анатолія Матешка та «Поводир» Олеся Саніна. 

Ще у вересні видання Forbes, посилаючись на джерела в FILM.UA, повідомило, що Netflix придбає пакет з 14 українських фільмів для показу на стримінгу. Серед них: «Снайпер. Білий ворон» Мар’яна Бушана, «Скажене весілля» Влада Дикого та «Велика прогулянка» Олега Зборовського. 

Тепер цю інформацію вперше підтвердили офіційно. В команді FILM.UA пояснили, що не могли раніше розповісти про угоду за умовами контракту та закликали слідкувати за майбутніми анонсами. 

«Цієї осені ми уклали дійсно унікальну угоду та продали права на перегляд великого пакета українських фільмів на Netflix на території України. За умовами та бізнес етикою ми мали тримати це в секреті, тому просто спостерігали, як українські медіа провели справжнє розслідування, оприлюднили інформацію, хоч і неповну, заздалегідь, як цю інформацію підхопила громадськість. Це свідчить про те, що наші повні метри насправді потрібні глядачу, викликають зацікавленість та захоплення… Далі буде», — прокоментував співпрацю з Netflix директор FILM.UA Distribution Євген Драчов.

Читайте також: 10 знакових фільмів сучасної України

Раніше на Netflix можна було подивитись стрічку Олега Сенцова «Носоріг», документальнй фільм «Зима у вогні» Євгена Афінєєвського про події Революції Гідності та два сезони серіалу «Слуга народу». У вересні до переліку додались ще три українські стрічки: «Дике поле» Ярослава Лодигіна за мотивами роману Сергія Жадана, «Бурштинові копи» Аліни Бухтіярової та «Зустріч однокласників». Вони доступні для перегляду на території України.

За інформацією Forbes, продюсер «Дикого поля» Володимир Яценко також веде переговори з Netflix щодо інших своїх проєктів, серед яких «Додому» Нарімана Алієва, «Атлантида» Валентина Васяновича, «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча та «Я і Фелікс»Ірини Цілик.

Більше наших матеріалів про українські фільми читайте в рубриці «Нове українське кіно» в розділі «Культура». 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis