Команда стримінгу, спільно з Українською кіноакадемією та європейською грантовою програмою House of Europe, запустила дві ініціативи на підтримку українських кінематографістів. Так вони хочуть допомогти українським творцям, які постраждали або вимущено переїхали через війну, продовжувати свою роботу
За словами керівника програми House of Europe Крістіана Дімера, «війна вплинула на українських кінематографістів у найважливіших аспектах їхнього життя, проте вони все ж залишаються кінематографістами, сповненими ідей та професійних навичок, які світ має побачити зараз, як ніколи».
Які ініціативи запускають
Спільна ініціатива Netflix та Української академії передбачає 48 грантів на розробку сценаріїв. Кожна команда, що складається зі сценариста і продюсера, отримає по 15 тисяч доларів та доступ до ексклюзивних онлайн-сесій з міжнародними експертами в галузі.
За умовами програма Netflix та House of Europe українським «творцям усіх рівнів» нададуть сто стипендій по 1000 євро. Крім того, початківці та кіношники середнього рівня зможуть пройти навчання процесу кіновиробництва, пост-продакшену та пітчингу від спеціалістів Netflix.
В House of Europe уточнили, що отримані кошти можна буде витратити «лише на творчість».
Переглянути цей допис в Instagram
Ініціативи реалізують за підтримки глобального фонду Netflix Fund for Creative Equity. Стимінг запустив його у 2021 році, щоб «створити більше можливостей для людей з недостатньо представлених або маргіналізованих спільнот».
«Українська кіноіндустрія переживає нелегкі часи, тому надзвичайно важливо, щоб вона продовжувала працювати та розвиватися. Ми віримо, що підтримка кіно- та серіального виробництва в Україні у формі грантів на розробку проектів та зустрічей з міжнародними експертами допоможе індустрії продовжувати розвиватися та навіть сприятиме її подальшому розвитку», — прокоментувала анонс ініціатив виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух.
Як подати заявку та які вимоги
Подати заявки на обидві програми можна з 28 липня до 18 серпня — для отримання гранту від Української кіноакадемії треба зареєструватись тут, а для стипендії від House of Europe – тут.
Охочі можуть подаватись одразу на дві програми — якщо їх оберуть на одну з них, заявка на іншу автоматично анулюється.
Основні вимоги: учасники програм мають бути повнолітніми громадянами України, які проживають наразі проживають тут чи вимушено виїхали у 2022 році, а також мати досвід роботи у кіно. Почитати повний перелік вимог для участі в кожній програмі можна на сайті Української академії та від House of Europe.
Команди обох ініціатив уточнили, що до участі в них не допускаються жителі «регіонів України з обмеженим доступом» (так званих «лнр» та «днр») — тимчасово окуповані території, разом з росією, наразі перебувають під санкціями США.
Українська кіноакадемія — це об’єднання експертів у галузі кіно й кіновиробництва, засноване у 2016 році для підтримки та розвитку сучасного українського кіно.
House of Europe — програма, фінансована Європейським Союзом, для «підтримки професійного та творчого обміну між українцями і їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії».