У Миколаєві розпочався фестиваль сучасного українського кіно в укритті

З 27 по 31 липня в одному з укриттів Миколаєва йтиме кінофестиваль «Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві», в програмі якого — сім художніх та документальних фільмів від українських режисерів. Потрапити на перегляд можна безплатно, попередньо зареєструвавшись за посиланнями — кількість місць обмежена

Організаторами фестивалю виступили кіножурналіст Алекс Малишенко та координаторів волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитро Давиденко.

«Тактична пауза — це короткочасне затишшя в бойових діях з метою перегрупування та нарощування сил. Я вірю, що українське кіно може стати своєрідною тактичною паузою для волонтерів та волонтерок, жителів і жительок Миколаєва та бодай трішки зарядити їх енергією», — розповів про ідею заходу Алекс Малишенко.

За словами організаторів, задля безпеки глядачі точний час та місце проведення показів не повідомляються заздалегідь. Їх надсилають на пошту зареєстрованим глядачам за день до показу.

Які фільми показують:

«Додому», Наріман Алієв

На Сході України помирає старший син кримського татарина Мустафи (Ахтем Сеітаблаєв). Його батько вирушає до Києва, щоб забрати тіло та похоронити за мусульманськими традиціями в Криму. Мустафа забирає і свого молодшого сина Аліма, хоча той спершу відмовляється. Разом їм доведеться проїхати небезпечний шлях, щоб потрапити додому.

Оператор «Додому» Антон Фурса про зйомки головного українського фільму року 

«Стоп-Земля», Катерина Горностай

Події фільму розгортаються навколо 16-річної Маші (Марія Федорченко), яка дружить з Яною (Яна Ісаєнко) та Сеньою (Арсеній Марков). В інстаграмі їй пише таємний шанувальник, і Маша підозрює, що це може бути однокласник Саша (Олександр Іванов), але боїться в цьому зізнатися.

«Ми зробили кіно, яке подобається нам»: Катерина Горностай про «Стоп-Землю», критику та українську мову в кіно

«Стоп-Земля» — перше українське кіно, у якому використали досвід акторської лабораторії. Творці стрічки оголосили кастинг для молоді без професійного акторського досвіду й упродовж двох місяців їх навчали імпровізувати й проводили заняття, щоб зробити групу незнайомих людей єдиним колективом.

«Мої думки тихі», Антоніо Лукіч

За сюжетом фрілансер Вадим береться за цікаву роботу, щоб накопичити грошей на переїзд до Канади. Він вирушає на Закарпаття і записує звуки тварин для відеогри, але на шляху стає його мама, яка не бажає відпускати сина та залишатися наодинці. Між ними виникає конфлікт поколінь, що вирішиться дорогою до мрії Вадима.

«Заповідник Асканія», Андрій Литвиненко

Документальний фільм розповідає про життя біосферного заповідника «Асканія-Нова» в Херсонській області. В центрі сюжету — чотири абсолютно різні герої, які працюють на його території та опікуються місцевою флорою та фауною.

«Вже ціле століття Асканія-Нова захищає природу від змін, спричинених людиною. Та чи прийме вона зміни, необхідні для власного виживання?», — питається в описі стрічки.

«Перша Сотня», Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський

Це історія «Першої сотні Майдану» — людей, які після початку російської агресії на Донбасі першими пішли на фронт захищати Україну. Над документальним фільмом працювало об’єднання Вabylon’13, а зйомки проходили з 2013 по 2018 рік.

«Безславні кріпаки», Роман Перфільєв

Український бойовик, який називають «альтернативної історією про Тараса Шевченка у стилі вестерну». Сюжет фільму розгортається у 1844 році та розповідає про самурая, який випадково потрапляє на територію України. Там він знайомиться з молодим Тарасом Шевченко та навчає його японським традиційним прийомам з бойових мистецтв.

«Зошит війни», Роман Любий

Документальна стрічка створена на основі архівних записів з телефонів та камер українських військових та добровольців, що воюють на сході України. Вона розповідає про будні авторів записів та показує життя на фронті.

«Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві» проходить у співпраці з Arthouse Traffic, 86PROKAT, «Вавилон‘13», Kristi Films, 435 Films та за підтримки місцевої влади Миколаєва.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis