Nike подав до суду на японський бренд BAPE

Nike подав позов до Манхеттенського федерального суду проти японського бренду BAPE, він же A Bathing Ape, за «копіювання одних із найвідоміших моделей взуття» спортивного бренду, пише Reuters. Nike звинувачує BAPE у порушенні прав на торгові марки Nike Air Force 1, Air Jordan 1 та Nike Dunk

У позові говориться, що «взуттєвий бізнес BAPE крутиться навколо копіювання культових дизайнів Nike», а деякі силуети японського бренду «є майже дослівними копіями Nike Air Force 1, Air Jordan 1 та Nike Dunk».

Команда Nike посилається на моделі BAPE STA, BAPE STA Mid, SK8 STA, COURT STA High і COURT STA, дизайни яких вже неодноразово порівнювали з кросівками Nike. У візуальній схемі з порівнянням моделей видно, що взуття BAPE дублює навіть деякі фірмові деталі Nike, такі як елементи підошви чи люверси.

В Nike стверджують, що BAPE вперше представив у США модель взуття, яке порушує авторські права спортивного бренду, у 2005 році. За словами представників Nike, вони звернулись до BAPE ще в 2009 році, після чого японський бренд начебто погодився змінити дизайн флагманських кросівок BAPE STA. Проте, з 2021 року BAPE збільшили присутність на американському ринку та почали випускати ще більше «моделей-копій» Nike.

«Копіювання зі сторони BAPE є і завжди було неприйнятним для Nike. Останнім часом порушення прав на наші торгові марки стали значною небезпекою для Nike, тому тепер команда має діяти», — пояснюється в позові.

Тепер Nike вимагають зняти з продажу вказані у позові силуети кросівок, а також виплатити відшкодування за надані збитки. Сума компенсації не розголошується.

Представники BAPE поки не коментували ситуацію.

У червні 2022 року adidas подав позов до суду проти Nike.

Команда бренду стверджує, що Nike порушили їхні патенти на мобільні застосунки та технологію адаптації бігового взуття, а також вимагає невідому суму грошової компенсації та заборону використовувати зазначені у позові технології.

Докладніше про це ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis