Німецький музей демонтував інсталяцію Демієна Херста з мухами, що помирають, через скаргу зоозахисників

Зоозахисники з PETA (People for the Ethical Treatment of Animals, «Люди за етичну поведінку з тваринами») домоглися демонтажу інсталяції Демієна Херста у Художньому музеї Вольфсбурга, пише ArtNews. Ця робота — один з варіантів проєкту британського художника «A Thousand Years» («Тисяча років»). Вона має вигляд поділеного на дві частини скляного тераріуму заповненого мухами

У одній частині тераріуму розміщені личинки мух, у другій — яскрава лампа, що спалює новонароджених комах, коли ті наближаються до неї. Цей цикл повторюється нескінченно. У оригіналі 1990 року інсталяцію доповнювала голова корови.

Сам Херст описував цю роботу, як «повний цикл життя у коробці». Музей Вольфсбурга виставляв її, як частину експозиції «Power! Light!», яка досліджувала «всюдисущу присутність штучного світла в сучасному житті та його негативний вплив на довкілля».

«Вбивство тварин не має нічого спільного з мистецтвом, воно лише демонструє зарозумілість людей, які буквально йдуть по трупах заради власних інтересів», — вважає Петер Геффкен з німецького представництва PETA.

Директор музею Отмар Бьомер розповів, що інституція придбала невелику кількість личинок у магазині для риболовлі, і додав, що «команда музею поділяє основну ідею зоозахисників, що тварини існують не для того, щоб розважати нас чи експлуатувати їх».

З 1972 року у Німеччині діє закон про захист тварин, у якому вказано, що «людина мусить мати вагому причину, щоб заподіяти шкоду тварині».

Герст часто використовує мертвих тварин у своїх роботах. У 2017 році видання Artnet порахувало, що загалом художник використав 913,450 мертвих тварин. Переважна кількість з них — мухи.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis