Один із записів Боба Ділана продали на аукціоні за 1,5 мільйони фунтів стерлінгів

На аукціоні Christie’s в Лондоні продали нову версію студійного запису пісні Боба Ділана Blowin’ in the Wind, представлений в єдиному екземплярі, пише The Guardian. Його придбали за 1,48 мільйона фунтів стерлінгів (1,77 мільйона доларів)

Blowin’ in the Wind, випущену у 1962 році, вперше перезаписали в студії у березні 2021-го за участі самого Боба Ділана та продюсера Ті-Боун Бернетта, який раніше співпрацював з музикантом.

Першочергово команда аукціону оцінила лот від 600 тисяч фунтів стерлінгів до мільйона.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Christie’s (@christiesinc)

Проданий на Christie’s запис Blowin’ in the Wind став першим релізом на новому типі музичних платівок Ionic Originals — це запатентована технологія, що відрізняється від класичного вінілу кращою якістю звуку. За словами продюсера, новий тип платівок — «це вершина звуку», відтворювати яку можна за допомогою звичайного програвача.

В основі Ionic Originals лежать алюмінієві платівки зі спіралями, покриті сапфіром та кварцом. Вони захищають платівку від пошкоджень та покращують звучання, завдяки відсутності тертя голки об її поверхню.

Бернетт пояснив: запис вирішили зробити аналоговим, бо він більш живий у порівнянні з цифровим звучанням. Він також додав, що, наприклад, формат CD-дисків легше копіювати та перепродавати надалі, тоді як представлений ними тип платівки «дійсно лишатиметься в єдиному екземплярі».

«Аналоговий звук має більшу глибину, більшу складність гармоній, більше резонансу, краще зображення. Він має більше відчуття, більше характеру, більше чіпляє. Цифровий звук наче заморожений. Аналоговий звук — живий», — пояснив продюсер перед початком аукціону.

Цього року відзначається 60-річчя пісні Blowin’ in the Wind, яку Ділан написав для свого другого альбому The Freewheelin’ Bob Dylan.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis