Новий стріт-арт: Sasha Pes створив у Львові 20-метрове «Львівське море»

У 300-та метрах від Площі Ринок, на паркані Львівського профучилища харчових технологій, тепер можна побачити новий 20-метровий стріт-арт об’єкт — «Львівське море». Його автор — місцевий художник Sasha Pes, який детальніше розповів DTF Magazine про створення роботи та її головну ідею

За його словами, пропозиція розмалювати паркан надійшла від власника одного з барів, із вікон якого було видно сірі стіни, на одній з яких була реклама наркотиків в інтернеті.

Частина паркану до того, як Sasha Pes намалював на ній «Львівське море»

«Власник бару не мав ніяких дозволів на “блаустрій території”, брати не збирався і правильно робив. Враховуючи, що це самий центр міста, то танці з отриманням дозволу і погодженням ескізів тривали б дуже довго, якщо не вічно. Спочатку була пропозиція прийти вночі і швидко залити стіну якимось бадьорим стріт-артом. Але швидко, як і бадьоро — це ні разу не про мене, ще й враховуючи шанс бути “прийнятим”», — розповідає Pes.

У результаті Pes почав малювати вдень: «Чи то я дійсно так вдало імітував на обличчі компетентність, чи то всі перевіряльники дозволів у відпустках, але до мене лише декілька разів підходили небайдужі, для яких вистачило слів “то все є погоджено з директором”».

Він також розповідає, що найбільшою проблемою стала група нетверезих «польских бидло-туристів», які вирішили оцінити його роботу. Один з них навіть намагався “помітити територію”, але його вчасно відмовили товариші.

На морську тематику художника наштовхнув старий малюнок черепашки, що вже був на паркані: «В результаті я зробив “Львівське море” — структуру хоч невидиму, але цілком реальну в її проявах. Це і підземний шум “сканалізованої” Полтви (річка, яка протікає під Львовом — прим. DTF Magazine), косяки дохлої риби на вулицях, приманені новою туристичною ідентичністю міста, це і християнська етика і основи правого двіжу в початковій школі, і архітектурні залишки зниклих імперій в аварійному стані та, загалом, в’яле львівське існування, аккурат під стать погоді. І, насамкінець, питання, куди тут далі пливти і на що орієнтуватись».

Sasha Pes — львівський художник, має дві художні освіти,співрацює з брендами та видавництвами.

Обкладинка, створена Sasha Pes, для першого українського видання роману “Ми” Замятіна

 Behance і Tumblr Sasha Pes

 Інстаграм Sasha Pes

Читайте також:

Підписуйтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram и Twitter та Telegram.

Також підписуйтесь на нашу щотижневу розсилку внизу сторінки.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis