Від ніжності до неприйняття: 10 почуттів у роботах київського фотографа Яни Франц

У новій рубриці DTF Magazine просить українських фотографів вибрати зі свого архіва знімки, які найкраще описують певні почуття та емоції. Перша героїня — київський фотограф Яна Франц, більш відома роботами, що документують нічне життя Києва та рейви Схема

Ніжність

Якось я працювала в шоурумі весільних суконь і подумала, що було б цікаво познімати Ростіка у такій атмосфері та вбраннях. Це шоурум досить незвичайного формату, такий нетиповий весільний салон, і Уля та Аля (дизайнери і його власники) з цікавістю погодилися провести знімання.

Мейкап робила Ніна. Ми досить давно товаришуємо, і я розуміла, що саме вона зможе без зайвих слів відчути та надихнутися процесом, у такий спосіб показати своє бачення. І попри те, що від Ростіка дуже віє сексуальністю, в цьому образі та знімку відчувається ніжність його зовнішнього світу.


Пристрасть

Це фото в певному сенсі стало вірусним, оскільки його багато де постять, і я навіть бачила, що з нього роблять меми.

Для мене завжди була актуальною тема вираження почуттів, особливо любовних.

Я зробила знімок на вересневій «Схемі» у 2016 році. І він максимально передає естетику моменту. Він не постановний, у такий спосіб фіксує момент пристрасті, який я встигла помітити і зафіксувати.


Страх

Страх смерті, страх раптово впасти і навіть не збагнути, що тебе більше немає. Якщо чесно, я боюся, що можу раптово померти, так і не встигнувши багато зробити.



Огида

Цим знімком я хочу передати огиду до нелюбителів природи. Природа була і завжди буде, але людина, на жаль, не цінує і нищить її, у такий спосіб знищуючи себе.


Потяг

У мене є двоюрідний старший брат (але на знімку не він, а мій друг Діма [засновник бренду PROTOPROJECTS, про якого ми розповідали тут. — Прим. DTF Magazine]), і я пам’ятаю, що він мав багато журналів та наклейок з оголеними дівчатами.

У дитинстві мені подобалося їх розглядати — приблизно так само, як це робить Діма на цьому фото.


Радість

На фото моя подружка із Дніпра Аля — людина, з якою під час знімання відбувається максимальний конект. Вона завжди відчуває мене. Того вечора Аля приїхала до Києва, і ми пішли прогулятися, не плануючи робити фото.

Але я часто ношу із собою фотоапарат чисто «про всяк випадок». Якоїсь миті я непомітно дістала фотоапарат із кишені і сфотографувала Алю. Мені подобається, що це фото передає максимально щирі та справжні емоції радості.


Прив’язаність

Люблю цей знімок за прекрасну та невинну красу Русі. Ми дуже часто, самі того не помічаючи, прив’язуємося до людей, моментів, які проживаємо, до речей, і потім часто буває складно від цього відмовитися.


Каяття

Досить випадковий знімок. Я запросила Арсенія до себе додому, щоб зробити кілька портретів, і вже в процесі виникла ідея помістити його на шафу. У мене є керамічна Діва Марія, подарована далеким родичем із рідних країв мого дідуся — села поблизу гір на Івано-Франківщині. І в цьому фото я бачу грішного ангела, що розкаюється.


Впевненість

Ще один знімок зі Схеми (червень 2019 року). Пам’ятаю, як тоді пішов дощ, а Саша дуже впевнено стояла під ним та насолоджувалася моментом. Нічого не могло перешкодити їй відчувати внутрішню впевненість у собі.


Неприйняття

Цей автопортрет, який був зроблений у 2015 році і символізує моє неприйняття себе. Напевно, все свідоме життя я намагаюся з цим боротися: із прийняттям себе, своєї творчості та того, що я роблю загалом. Це навіть певною мірою скептичне ставлення до себе, що сприяє моєму розвитку.

Я завжди виступала за те, щоб люди приймали себе справжніми та природними. Проте сучасне суспільство часто нав’язує нам ідеали, у такий спосіб розвиваючи у людях неприйняття себе. Але я на шляху до прийняття себе і намагаюся розвинути це почуття в людях, яких фотографую. І коли у мене під час знімання запитують: «А що мені робити?», «А як стати?» тощо — я часто відповідаю: «Просто будь собою».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis