Від гніву до сорому: 8 емоцій у роботах фотографа Сергія Мельниченка

DTF Magazine просить українських фотографів вибрати зі свого архіву знімки, які найкраще описують певні почуття та емоції. Наш третій герой – фотограф із Миколаєва Сергій Мельниченко. Але проілюструвати почуття він вирішив за допомогою серії Behind The Scenes («За лаштунками») про китайських танцівниць нічного клубу. Саме вона принесла йому перемогу у номінації «Новачок» (Newcomer) міжнародного фотоконкурсу Leica Oskar Barnack Award, а також стала його дебютною фотокнигою.

Ще один відомий проєкт Мельниченка — «Шварценеггер — мій кумир». Це серія про молодих хлопців, закоханих у спорт, які перетворюють свої підліткові захоплення на життєвий орієнтир. Цього року її видали книгою, про що ми докладніше розповідали тут 

Сергій Мельниченко

«Мені було дуже важко вибирати фотографії. Я довго думав і зрозумів, що жодна моя серія не передасть такого повного спектру емоцій, як китайська Behind the Scenes (2016). На знімках саме цього проєкту можна побачити таку кількість, на жаль, переважно негативних емоцій, що супроводжують головних героїнь. Ці знімки чесні та щирі, а персонажі на них справжні, живі, з почуттями та емоціями, енергетика яких відчувається навіть через монітор».

Гнів

«Гнів — усі фотографії з цієї добірки зроблені в одному з нічних клубів міста Ченду (Китай), де я прожив два з половиною роки. А у цьому клубі чотири місяці працював танцюристом. Коли почав фотографувати все, що відбувається в роздягальнях, де ми з китайськими дівчатами чекали на свій вихід, для багатьох це виглядало дивно. Адже я почав знімати після трьох місяців роботи. Дивлячись на цей кадр, можна зрозуміти реакцію китаянки на те, що я її фотографую»


Сум

«Один із улюблених кадрів серії. Потужна драматургія присутня завдяки емоції дівчини, що дивиться на себе. І, можливо, думає про те, як вона втомилася від усього, що відбувається навколо»


Жалість до себе

«Цікава гра дзеркала зробила дівчину триокою, що не могло не порадувати мене як фотографа»


Радість

«Не найчастіша емоція, яку можна зустріти в серії, тому що здебільшого вся атмосфера там просякнута хтивістю, розпустою, соромом і болем»


Каяття

«Навіть нема чого написати про цей кадр. Емоція героїні говорить сама за себе»


Каяття

«Дуже п’яна дівчина ридає після чергового застілля з клієнтами. Вона почувається жахливо»


Симпатія

«Симпатія до себе та щоденний ритуал селфі»


Сором

«Тут за себе все говорять жести рук»

Іще сором

 інстаграм Сергія Мельниченка 

Другие герои рубрики:

Стежте за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis