P!nk роздаватиме книжки, заборонені у школах Флориди

На двох концертах 14-15 листопада у Маямі співачка безплатно роздасть дві тисячі книжок, заборонених в окремих школах штату Флорида, пише BBC. Це спільна ініціатива P!nk та організації PEN America, що займається захистом свободи слова та прав людини. Книжки надасть магазин Books & Books

До яких книжок обмежують доступ

З 2021 року PEN America задокументували близько шести тисяч заборон, або обмежень доступу до книжок про расизм, гендерну ідентичність та стать. Забороняють також літературу темношкірих авторів та представників ЛГБТК+ спільноти. 

За даними PEN, 40% задокументованих за 2022 та 2023 роки випадків зафіксовані у Флориді.

Влада штату заперечує заборони книжок. Вона стверджує, що прагне обмежити неприйнятний та шкідливий матеріал у школах.

Реакція P!nk на обмеження

Співачка поділилась, що книги займають важливе місце в її житті з дитинства, тому вона не змогла стояти осторонь:

«Особливо огидно бачити, як влада націлюється на книги про расу та расизм, а також на ЛГБТК-авторів і кольорових людей. Ми зробили так багато кроків на шляху до рівності в цій країні, і ніхто не хоче бачити зведення цього прогресу нанівець».

Кейсі Міхан, директорка клубу PEN America «За свободу читання» зазначила, що організація з нетерпінням очікує роботи з P!nk:

«Кожна дитина заслуговує на доступ до літератури, яка відображає її життя. Свавілля цензури позбавляє дітей можливості бачити себе в книжках, пізнавати світ та його історію».

Відвідувачам концертів роздаватимуть екземпляри чотирьох заборонених книжок:

«Кохана» (Beloved) Тоні Моррісон — роман-переможець Пулітцерівської премії 1987 року про жахи та наслідки рабства. Вилучений зі шкіл у дев’яти шкільних округах Флориди.

«Сімейна книга» (The Family Book) Тодда Парра — дитяча книжка з ілюстраціями про різні родини, в тому числі про одностатевих батьків. Потрапила до списків обмеження у трьох округах.

«Схил, на який ми збираємось» (The Hill We Climb) Аманди Горман — вірш, написаний до інавгурації президента Джо Байдена. Перенесений з бібліотеки початкових класів до бібліотеки для середніх класів в одній зі шкіл Маямі.

«Дівчата, які кодять» (Girls Who Code) Решми Саужані — була тимчасово вилучена одним з округів Пенсильванії минулого року.

Протягом 2022-23 навчального року PEN America зафіксувала 3362 випадки заборони книг, що на 33% більше, ніж у 2021-22 навчальному році. Ці заборони торкнулися щонайменше 1557 видань. З 2021 року в державних школах США заборонили понад 2 823 книжки.

Під заборону потрапляють книги про расу чи расизм, про кольорових людей, а також книги з персонажами ЛГБТК+. 2023 року у списку також опинились книги про фізичне насильство, здоров’я, а також на теми горя та смерті. 

Більшість випадків заборони стосуються книг для юнаків, дітей середнього шкільного віку, книжок-розділів або ілюстративних книжок, спеціально написаних і відібраних для молодшої аудиторії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis