У Лондоні відкриють виставку, присвячену музиці темношкірих артистів Великої Британії

The Music is Black: A British Story охопить 125-річну історію музики темношкірих британців — від раґґи до ґрайма. Виставка стане першою подією у музеї V&A East — новому відділенні музею V&A, яке відкриється 2025 року, пише METAL

The Music is Black покаже, як політичні, соціальні та культурні аспекти впливали на становлення різних британських музичних жанрів. Частиною виставки стануть афіші, скульптури, елементи одягу, фотографії та кіно про темношкірих артистів, a також музика — від композитора Семюела Колрідж-Тейлора з 1900-х років, до реперки Little Simz.

Також експозиція досліджуватиме внесок інтернаціональних музичних жанрів, наприклад західноафриканського джазу, каліпсо та регі на британських музикантів, які, надихались та англізували їх, створюючи сучасні жанри — афробіт, британський реп та дабстеп.

Виставка також зосередиться на суспільно-політичному аспекті музики.

«На тлі британського колоніалізму та мінливих соціальних, політичних і культурних ландшафтів ми відзначатимемо багатство та багатогранність музики чорношкірих британців як інструменту протесту, самоствердження та творчості, а також розкриємо нерозказані історії, що стоять за деякими з найпопулярніших музичних творів світу», — описує виставку кураторка Жаклін Спрінгер.

Виставку The Music is Black проводитимуть на кількох локаціях Олімпійського парку Королеви Єлизавети. Окрім музею V&A East, в експозиції візьмуть участь лондонський Університет мистецтв, драматичний театр Sadler’s Wells East та кампус Університетського коледжу Лондона. Свої архіви для виставки надала BBC.

Влітку 2023 року у Бруклінському музеї відкрилась виставка Africa Fashion, яка є розширенням однойменного проєкту лондонського музею V&A. Виставка присвячена моді та мистецтву Африки часів незалежності і налічує 180 об’єктів, серед яких одяг, ювелірні вироби, мистецтво, фотографії та інші експонати. Детальніше про Africa Fashion ми писали тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis