PALINGENESY випустив нові кросівки. Їх створили зі старого взуття та речей з українською вишивкою

Український бренд PALINGENESY представив новий дроп з шести пар кросівок для берлінського магазину STUDIO183. Їх виготовили з деталей старих моделей Nike, adidas, Puma, Vans та ASICS, а також доповнили тканинами з традиційною українською вишивкою

В коментарі DTF Magazine засновник бренду Мітя Гонтаренко пояснив, що, створюючи модель для європейського ринку, вони хотіли створити кросівки з національним українським слідом, проте «без чогось приторного та банального».

«Ми завжди намагаємось будувати щось нове та свіже. Наприклад, створити на підошві від умовних форсів такі самі форси, тільки зі свого матеріалу — не важно, але і не цікаво. Цікавіше робити нестандартний вибір: ставити на спортивну підошву щось класичне чи перекручувати геометрію деталей», — додав дизайнер.

Шість пар виготовили на основі старих кросівок, серед яких Nike Air Force High та Air Max 97, ASICS GT 2000, adidas Golf FT, Reebok Pump Omni OG, Puma Suede, adidas ZX 800, Vans Old Skool та adidas Ozweego. За словами Міті, вони ніколи не ставлять на меті прив’язку до конкретного бренду чи силуету, а просто поєднують їхні деталі в єдину пару.

«Наше взуття починається з підошви. Далі будується каркас, який потім обростає м‘язами шляхом додавання різних деталей, — пояснив Мітя. — У цьому дропі акценти були на матеріалах в українському стилі».

Тканини для нових кросівок команда PALINGENESY придбала на одній з київських барахолок. Мітя розповів, що вони шукали будь-які непотрібні матеріали: порвані та порізані частини тканин чи речей, з етно-мотивами.

«Мене завжди вражає купа всього, що можна знайти в таких місцях. Дуже дивно, коли ти дивишся на ті гори непотребу, які певні бізнесмени“ потім просто викидають. Достатньо пройти до кінця будь-якої барахолки та подивитись у кущі або за рогом. У нас було бажання купити щось непотрібне, але з чого можна зробити, умовно кажучи, конструктор, і потім власноруч зшити те, що треба для концепту».

Готові кросівки прикрасили клаптиками білої шкільної сорочки з машинною вишивкою в українському стилі, тканиною з червоними смугами, якою до цього «протирали прилавок для речей» та декількома підстилками з візерунками.

Купити кросівки з нового дропу можна в магазині STUDIO183 в Берліні. Згодом команда обіцяє випустити взуття на своєму сайті.

За що розкритикували кросівки

В одному з коментарів в Інстаграмі команді бренду дорікнули за пряме використання речей з традиційною вишивкою, замість того, щоб самостійно відтворити певні елементи в дизайні.

Реагуючи на коментар, Мітя пояснив, що у своєму дропі вони «не псують подібні вироби, а навпаки, дають їм нове життя».

«Критика — це двигун розвитку. Якщо тебе критикують, ти маєш змогу зробити висновки та прогресувати, а не стояти на місці. Проте, це працює лише тоді, коли критика змістовна та об’єктивна. Подібна реакція на новий дроп була для мене очікуваною. Люди просто не заглиблюються в історію використаних матеріалів та не думають про те, що з ними було, якби ми не знайшли їм застосування».

У 2019 році дизайнер Мітя Гонтаренко почав кастомізувати кросівки для себе та друзів, а також для локальних героїв, наприклад, олімпійського призера та професійного боксера Дениса Берінчика та чемпіона Bellator MMA Ярослава Амосова. Згодом він запустив ресайклінг-бренд PALINGENESY.

У вересні цього року Мітя Гонтаренко став першим українцем, що здобув премію на International Talents Support (ITS) Contest — цей італійський конкурс уже двадцять років відкриває нові імена у фешн-індустрії.

Мітя переміг в номінації ITS Footwear Award за колекцію переробленого взуття: кожна модель зроблена з кількох пар кросівок.

Ми поговорили з дизайнером докладніше про бренд PALINGENESY, його знайомство з Демною Гвасалією, який був членом журі International Talents Support, та вихід за нагородою з прапором #SaveMariupolDefenders.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis