«Ми робимо арт, який можна носити». Український бренд PALINGENESY здобув італійську фешн-премію

Мітя Гонтаренко, засновник бренду PALINGENESY, став першим українцем, що здобув премію на International Talents Support (ITS) Contest — цей італійський конкурс уже двадцять років відкриває нові імена у фешн-індустрії. Мітя переміг в номінації ITS Footwear Award за підтримки Fondazione Ferragamo за колекцію переробленого взуття: кожна модель зроблена з кількох пар кросівок.

У різні роки серед фіналістів ITS Contest були Демна Гвасалія, Матьє Блазі, Алітія Спурі-Зампетті і Ніколас ді Феліче.

DTF Magazine розпитав дизайнера про його бренд PALINGENESY, майбутнє стажування у Salvatore Ferragamo, знайомство з Демною, який ввійшов до журі, і вихід за нагородою з прапором #SaveMariupolDefenders

This publication is also available in English

Коротко про PALINGENESY

У 2019 році дизайнер Гонтаренко почав кастомізувати кросівки для себе та друзів, а також для локальних героїв Kyivstoner, олімпійського призера та професійного боксера Дениса Берінчика, чемпіона Bellator MMA Ярослава Амосова, а згодом запустив ресайклінг-бренд PALINGENESY. Торік PALINGENESY разом із Riot Division запустили ініціативу з перероблювання кросівок і зробили кілька пар, у яких використали матеріали Riot Division.

PALINGENESY. Концепт #3
PALINGENESY. Концепт #5

— Ви називаєте напрямок, у якому працюєте, «концептуальний ресайклінг». У чому концептуальність або відмінність від звичайного ресайклінгу?

— Наші роботи транслюють бачення того, як треба переробляти й використовувати старе взуття та одяг. Не просто переробити заради того, щоб переробити, а переосмислити знайомі силуети та втілити їх у новому унікальному продукті — це наша система координат.

— Колекцію, за яку вас нагородили,  готували спеціально для конкурсу, чи її реліз відбувся раніше?

— На ITS Contest ми відправили матеріали вже готового взуття.

Ми розпочали працювати над колекцією у вересні 2021 року, а до цього майже рік експериментували, тому мали достатньо концептів для того, щоб показати наш стиль.

Ми робимо арт, який можна носити, і використовуємо для його створення старе взуття та одяг з аксесуарами. Загалом у нас ніколи немає заздалегідь готового образу: деталі можуть змінюватися на кожному етапі, ми ніби малюємо у процесі.

Мітя Гонтаренко із директоркою фонду та почесним членом журі Стефанією Річі на врученні ITS Footwear Award за підтримки Fondazione Ferragamo

— Тобто це була ваша перша повноцінна колекція? У чому її особливість: у матеріалах, техніках чи чомусь іншому? 

— У PALINGENEYS немає поняття колекція, ми рухаємося від концепту до концепту. Інколи це може бути дроп з шести або більше пар, об’єднаних спільною концепцією, як, наприклад, ми зробили лімітований дроп для берлінського магазину Studio 183.

Для ITS Contest я зібрав найбільш не схожі один на одного концепти, щоб показати: ми робимо по-різному і не відштовхуємося від якогось одного стилю — чи то деструктив, чи то здвоєння, чи будь-що з того, що ми робимо. Усі концепти ми створюємо з деталей старого взуття та одежі з аксесуарами, але акцент насамперед на матеріалах зі старого взуття.

Розкажу докладніше на прикладі двох айтемів, які були на ITS Contest. Перша пара з «Концепту 2» зроблена з двох однакових пар кросівок Nike Blazer, але різного кольору та розміру, ми ніби їх перекрутили на новій підошві. Тут ми зробили здвоєний язик ще до того, як це зробили Nike у колаборації з Sacai, і всю цю цікаву за конструкцією деформацію ми посадили на підошву з гольфових adidas, яка була на 3 розміри більша, ми просто її розділили.

У «Концепті 10» ми використали різні деталі різних кросівок, також є деталі не лише зі старих кросівок, а, наприклад X-pac. Цей матеріал нам дістався від колаборації з Riot Division, після якої вони віддали нам частину залишків від виробництва, старі семпли та зразки, за що ми дуже вдячні.

PALINGENESY. Концепт #1

— Що нагорода ITS Fondazione Ferragamo Award означає для вас як для дизайнера?

— Хочу сказати важливу річ: уся ця робота це не лише моя заслуга, а всієї команди PALINGENESY. Коля, Олена та Іра, обіймаю вас!

Особисто для мене це приємна мотивація працювати далі, незважаючи ні на що.

Ця премія — Footwear Award — одна із найвпливовіших на ITS Contest, що пов’язана із взуттям, і це дійсно рівень. Тим паче, коли бренд, який тебе нагороджує, приємно вражений підходом і порівнює його з самим Salvatore Ferragamo.

— Окрім грошової нагороди, у вас тепер є можливість стажуватись у креативному відділі Salvatore Ferragamo. Але бренд Salvatore Ferragamo — це більше про класичне взуттєве ремесло, про роботу зі шкірою, а ви працюєте з ресайклінгом взуття. Наскільки для вас цікаве стажування в такій компанії?

— Стажування у креативному відділі такого бренду як Salvatore Ferragamo — це неоціненний досвід. Попри вікові традиції та досить класичний стиль, у розмові з директором фонду Salvatore Ferragamo Стефанією Річі та працівниками бренду ми дійшли спільної думки, як інтегрувати щось схоже на наш стиль у такий бренд.

Наш стиль — це не лише переробляти старі кросівки, у своїх роботах ми використовуємо одяг та інші аксесуари.

— В інстаграмі ви опублікували фотографію з Демною Гвасалією. Розкажіть, будь ласка, про цю зустріч. Це був знімок на афтепаті чи, може, ви обговорювали можливу співпрацю?

— Демна переміг в одній з номінацій у далекому 2004 році (дизайнер здобув нагороду в номінації «Колекція року». — Прим. DTF Magazine). А цього року ITS Contest святкував ювілей 20 років, і Демна був вже у журі. Було досить приємно, що він знає хто я, звідки та що роблю.

Розголошувати деталі особистої бесіди я не буду, скажу лише, що Демна дуже підтримує нашу країну, пропускаючи всі події через себе, про що свідчать його сльози після моєї промови на сцені.

Після розмови він написав українською мовою на моєму прапорі «Слава Україні». Цей прапор як лот я планую продати на якомусь благодійному аукціоні, а гроші передам волонтерам, яких знаю особисто.

— Щодо прапора. Ви вийшли за нагородою з прапором України, на якому було написано #SaveMariupolDefenders. Як на це відреагувала публіка?

— Відтоді як я дізнався, що буду їхати туди, то розумів, що повинен привернути увагу до тих, хто воює за нашу свободу. Оскільки я маю друзів, які перебувають у полоні після подій у Маріуполі, а дехто серед зниклих безвісти або загинув, тож я остаточно вирішив, що саме писати на прапорі.

Ми повинні не забувати, завдяки кому ми маємо змогу займатися дизайном і жити більш-менш цивільним життям. Публіка того вечора аплодувала стоячи, а після церемонії багато дизайнерів і діячів моди, коли мене бачили, вітали з перемогою та переказували підтримку нашій країні.


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis