Вийшов перший епізод документального серіалу «Мистецтво в країні війни». Його героїня — Алевтина Кахідзе

Об’єднання DocNoteFilms Production та Babylon’13 випустили перший епізод документального серіалу «Мистецтво в країні війни. Творити, щоб перемагати». Проєкт присвячений митцям та мисткиням, які під час повномасштабної війни залишилися жити та працювати в Україні, а героїнею першої серії стала художниця Алектина Кахідзе 

На момент 24 лютого Алевтина перебувала у себе вдома на Київщині.

«Там вона щодня спостерігала за наближенням військ окупантів. Свої емоції, думки та спостереження цього періоду художниця перетворила на мистецький щоденник», — говориться в описі епізоду.

Кахідзе також розповіла про свій перформанс «Метод конструювання політичної правди», який відбувся у вересні в Центрі Помпіду. Під час виступу художниця «підіймала суперчливі питання навколо триваючої війни росії проти України» та у форматі прес-конференції, змішуючи малюнок, перформанс і письмо, уявляла відповіді на них з точки зору різних людей.

Друга серія «Мистецтво в країні війни. Творити, щоб перемагати» вийде 20 листопада та буде присвячена мистецькому об’єднанню «Літографія 30». Героями епізоду стали художники-графіки Тарас Коблюк і Ніна Савенко, які після 24 лютого долучилися до волонтерства, а згодом повернулися до мистецтва.

Об’єднання DocNoteFilms Production та Babylon’13 представили проєкт «Мистецтво в країні війни. Творити, щоб перемагати» в жовтні.

Всього команда планує випустити 25 епізодів серіалу. В них шукатимуть відповідь на питання «Чи має своє місце мистецтво і митець у часи війни?», а герої розкажуть, як повернулися до творчості в нових реаліях та ділитимуться власними рефлексіями.

Кожна серія присвячена окремому митцю чи об’єднанню, серед яких художники Катерина Косьяненко та Матвій Вайсберг, графіки Олеся Джураєва та В’ячеслав Снісаренко, композитор Олексій Шмурак та поетеса Світлана Поваляєва. Консультанткою проєкту стала мистецтвознавиця Катерина Липа.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis