Художник JR створив у Львові проєкт на підтримку України

14 березня команда французького художника і фотографа JR приїхала до Львова для створення нового проєкту, що став однією з обкладинок журналу TIME. Він має на меті привернути увагу до проблем вимушених переселенців, що покинули Україну через повномасштабне вторгнення росії

This publication is also available in English

В основі нової роботи художника — полотно 45 на 20 метрів з фотографією української дівчинки, яку тримають більше 100 людей на проспекті Свободи біля Оперного театру у Львові. Фінальним результатом акції став масштабний знімок дроном, який і розмістили на обкладинці Time.

Героїня фотографії п’ятирічна Валерія з Кривого Рогу, яка разом з матір’ю вимушено тікала до Варшави, хоча її тато та брат залишилися в Україні. Портрет зняв український фотограф Артем Юрченко на межі кордону із Польщею.

«Ця маленька дівчинка — майбутнє, в цій війні вона нагадує нам, за що борються українці», — пояснив ідею JR.

 

За даними Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді, станом на  15 березня через війну Україну покинули вже три мільйони людей. 

Крім того, що фотографія JR стала обкладинкою нового випуску Time, команда художника планує продавати принт. Всі виручені кошти направлять на рахунок на Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, що допомагає вимушеним переселенцям з України.

У поїздці JR супроводжував французький режисер Матьє Касовіц («Ненависть»,«Готика»), який знімав у Львові власний проєкт. Ініціаторами приїзду JR в Україну стали український художник Володимир Манжос (WaOne) та музикант Юрій Хусточка, який нині живе у Парижі.

Взагалі TIME представив подвійний номер з двома обкладинками.

Перша авторства JR вийшла з заголовком «Стійкість України». На ній усміхнена пʼятирічна дівчинка, яка хоч і була вимушена тікати з України, виступає символом надії. Друга обкладинка має абсолютно протилежний настрій — це одна зі світлин з фотоесе Максима Дондюка, що супроводжується заголовком «Страждання України».

38-річний Дондюк знімає російську війну проти України з 2014 року. Початок повномасштабного наступу, який 24 лютого 2022 року розпочала росія, захопив його у Києві, де він живе багато років. Фотограф залишився та документував те, що відбувається в тилу й на передовій. 

«Я не їду не тому що мазохіст, а тому що деякі фотографії можуть змінити людей, навіть цілі суспільства. І, можливо, це допоможе зупинити війну», — розповів Дондюк TIME.

6 березня він отримав поранення, фотографуючи евакуацію людей із Ірпеня. Його мати наразі вимушено покинула Україну, а батько залишається у місті, окупованому російськими військами.

JR — французький вуличний художник та фотограф, відомий арт-проєктами, муралами та колажами на соціальну тематику. Його роботи намальовані у публічних місцях Парижа, Берліна, Лондона, Ріо-де-Жанейро, Шанхаю та інших міст у всьому світі.

Не Бенксі єдиним: Що треба знати про вуличного художника JR

Серед його найвідоміших проєктів — «піраміда» Лувра, що зникла у 2016 році, і навпаки — отримала «підземне» продовження у 2019, а також інсталяція з портретом хлопчика на кордоні США та Мексики.

У 2020 році художник створив обкладинку Time, присвячену самоізоляції через пандемію COVID-19. Докладніше про неї ми розповіли тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis