Уряд Франції компенсуватиме витрати громадян на ремонт одягу та взуття

З жовтня 2023 року уряд Франції частково компенсуватиме витрати громадян на ремонт одягу та взуття, пише BBC. Так влада хоче знизити популярність швидкої моди та мас-маркету, й зменшити обсяги текстильних відходів — їх річна кількість у країні сягає 700 тисяч тонн

Французи зможуть отримати дисконти на суму 6-25 євро на ремонт однієї речі. Влада передбачила фінансування цієї програми на 154 мільйони євро, які витратять протягом пʼяти років.

Молодша міністерка з питань довколишнього середовища Франції Беранжер Куяр закликала «усіх кравців та шевців приєднатися до системи», що пропонуватиме знижку 7 євро на новий каблук та 10-25 євро на нову підкладку для куртки, спідниці чи іншого предмету одягу. Мета урядової програми — підтримати сектор ремонту одягу та створити нові робочі місця.

За словами Куяр, французький уряд має намір боротися зі «швидкою модою» і прагне заохотити споживачів купувати «доброчесні» товари та ремонтувати їх, а не заміняти новими.

BBC зазначає, що 2022 року у Франції випустили 3,3 мільярда одиниць одягу, взуття та побутового текстилю.

Франція — четвертий найбільший експортер одягу у Європейському союзі. Водночас дослідження показали, що 2020 року французи витрачали на одяг у середньому 430 євро — нижче середнього показника по країнах ЄС.

Французькі виробники одягу та взуття виступають проти такої ініціативи. На їх думку це погано вплине на бізнес, а надто після набуття чинності ще одного нововведення — маркування товарів..

З 1 січня 2024 року французькі виробники одягу мають вказувати, як кожен виріб впливає на довкілля — скільки використовують води та хімікатів у їх виробництві, ризики потрапляння мікропластику з виробу до екосистем, чи містить виріб перероблені матеріали тощо.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis