Spotify встановив ліміт прослуховувань для виплати роялті

У жовтні профільні музичні видання повідомили, що з 2024 року Spotify впровадить нову систему виплати роялті для артистів та встановить мінімальний річний поріг прослуховувань. Видання Music Business Worldwide, посилаючи на близькі до Spotify джерела, пише, що тепер артистам потрібно буде набрати щонайменше 1000 прослуховувань для отримання роялті за свої треки 

За інформацією джерела, такий крок платформа вводить для «демонетизації треків, які наразі заробляють в середньому менш ніж п’ять центів за місяць».

В Spotify підрахували, що ліміт у 1000 стримів принесе їм 40 мільйонів доларів на рік, які надалі перерозподілять між артистами, які набрали потрібно кількість прослуховувань.

Music Business Worldwide пише, що нові правила «націлені на ті роялті, цінність яких знищується через те, що вони перетворюються на дробні виплати в розмірі п’яти центів».

«Часто ці мікроплатежі навіть не доходять до артистів. Агрегатори [стримінги] часто вимагають від незалежних виконавців набрати певну суму роялті, перш ніж дозволять їм вивести ці гроші. Мова йде про треки, роялті з яких не переходять мінімальну межу, залишаючи артистів з бездіяльними виплатами на їхніх рахунках», — пояснило джерело, близьке до Spotify.

Інформацію про встановлений ліміт прослуховувань також підтвердили власні джерела видання Resident Advisor.

В коментарі виданню музичний продюсер з Брістоля Сем Бінга розповів: «Є багато лейблів, з якими я раніше співпрацював, які не будуть виплачувати вам кошти, доки реліз не принесе [на стримінгах] 50 фунтів». Він додав, що наразі «існує багато інших речей, за які на Spotify можна злитись», зокрема, «за відсутність послідовної політики з підтримки андеграундної електронної музики».

Серед нововведень, які Spotify планує впровадити з 2024 року, також перераховані фінансові штрафи для дистриб’юторів та лейблів, які здійснюватимуть шахрайську діяльність через завантажені на стримінгу треки.

Крім того, оновлена політика стосуватиметься і так званих «немузичних» композицій: білого шуму, звуків природи чи співу птахів. Для них встановлять мінімальну тривалість, за умов якої трек можна буде завантажити на стримінг.

Докладніше про нові рішення Spotify ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis