Spotify планує змінити систему роялті. Деяким артистам не платитимуть за прослуховування

За інформацією видань Billboard та Music Business Worldwide, стримінг планує змінити систему виплати роялті на початку 2024 року. Нові правила торкнуться виконавців, які не генерують необхідну кількість стримів, а також власників «немузичних шумових треків», зокрема, білого шуму та звуків природи, а також дистриб’юторів, які здійснюють шахрайські схеми за допомогою Spotify

Першим серед нових запропонованих пунктів стало встановлення мінімального річного порогу прослуховувань. Авторам та дистриб’юторам виплачуватимуть роялті тільки тоді, коли вони перетнуть цей поріг.

В Spotify вважають, що так вони зможуть «демонетизувати пісні, які раніше отримували 0,5% від загального фонду роялті» та перерозподілити їхні виплати серед більш популярних артистів через фонд Spotify Streamshare. Мінімальну кількість прослуховувань, потрібних для отримання роялті, поки не визначили.

Spotify також планує встановити фінансові штрафи для дистриб’юторів та лейблів, які здійснюватимуть шахрайську діяльність на через завантажені на стримінгу треки.

Крім того, нововведення стосуватимуться і так званих «немузичних» композицій: білого шуму, звуків природи чи співу птахів. Для них встановлять мінімальну тривалість, за умов якої трек можна буде завантажити на стримінг.

Billboard, посилаючись на близькі до Spotify джерела, пише, що команда стримінгу «тижнями вела перемовини» з найбільшими музичними компаніями Universal Music Group, Sony Music Entertainment та Warner Music Group, а також незалежними лейблами та дистриб’юторами щодо впровадження нових умов. У виданні уточнили, що від «нової системи роялті великі лейбли, ймовірно, отримають свою вигоду, тому, швидше за все, погодяться на умови Spotify».

Проти нової системи Spotify вже виступили незалежні музичні об’єднання United Musicians and Allied Workers. За їхніми словами, так стримінг ще більше «збагатить вершину цієї піраміди», ймовірно, натякаючи на великі лейбли, та «зробить монетизацію через стримінги неможливою для інших музикантів»

Чому Spotify вирішив змінити систему роялті

В грудні 2022 року голова Universal Music Group Лучіан Грейндж закликав музичні платформи створити «оновлену модель бізнесу, орієнтовану на авторів контенту». Згодом компанія оголосила про партнерство з Tidal, Deezer та SoundCloud, в межах якого вони «вивчатимуть альтернативні моделі» виплати роялті.

В липні UMG та Spotify також анонсували співпрацю. За словами Грейнджа, лейбл та стримінг «продовжуватимуть розробляти ключові моменти системи, орієнтованої саме на виконавців зі справжніми фан-базами». Зокрема, він уточнив, що платформи працюють над поглибленою системою виявлення шахрайства на стримінгу та фільтрацією «шумів», а також над «налагодженням стосунків між артистами та фанатами».

 У вересні стало відомо, що шведські злочинні угруповання, відповідальні за стрілянини та вибухи у Швеції протягом останніх декількох років, використовують Spotify для відмивання незаконно отриманих грошей.

Сама платформа заперечує будь-який стосунок до кримінальних схем.

Докладніше про ситуацію — в нашому матеріалі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis