Режисер «Джона Уіка» хоче зняти екранізацію Ghost of Tsushima японською мовою

У інтервʼю виданню Collider Чад Стагелські («Джон Уік 1, 2, 3, 4») розповів, що його стрічка за мотивами відеогри Ghost of Tsushima вийде японською мовою, а для касту він обиратиме виключно японських акторів. За словами режисера, кінокомпанія Sony Pictures, відповідальна за виробництво фільму, «з ентузіазмом сприйняла цю ідею»

«Якщо ми зробимо все правильно, вийде неймовірно красиве кіно з крутими персонажами. Бо й сама гра неймовірна. Та варто памʼятати, що це суто японська історія про завоювання острова Цусіма монголами. Тому мені здається доречним зібрати повністю японський каст та знімати японською. Мене також вабить думка зняти іншою мовою та змінити свій культурний світогляд і водночас вкласти у це кіно щось від Західної цивілізації», — вважає Стагелські.

Режисер також навів приклад фільму південнокорейського режисера Пон Чжун Хо «Паразити», який зібрав добру касу (263,1 мільйона доларів) у світовому прокаті попри те, що в більшості країн стрічка йшла без перекладу, а лише з субтитрами. Тому, зазначає Стагелські, не варто боятися, що японська мова зменшить шанси кіноадаптації Ghost of Tsushima на касовий успіх.

Й додає, що Netflix та інші стримінги ще більше привчили глядачів дивитися кіно з субтитрами та не зважати на мову фільму.

На думку Стагелські, правильний вираз обличчя актора забезпечить розуміння того, що відбувається незалежно від мови озвучки. Він згадав про зірок німого кіно Чарлі Чаплі та Бастера Кітона, а також навів приклад Джекі Чана.

«Впевнений, що Чан був таким успішним саме через вміння “грати лицем”. Вам не потрібно знати мандаринську чи кантонську мову, щоб зрозуміти його — все видно на його обличчі. Тому можна направляти акторів, щоб кожен погляд та вирах мали сенс. Працювати над посиленням акторської міміки, щоб навіть вимкнувши звук вив розуміли, що відбувається», — сказав Стагелські.

Вперше про екранізацію Ghost of Tsushima стало відомо у березні 2021 року.

Sony Pictures та PlayStation Productions вже встигли екранізувати дві відеоігри. Фільм за грою «Uncharted: Незвідане» вийшов 18 лютого 2022 року та зібрав понад 400 мільйонів доларів у світовому прокаті. Головні ролі в ньому виконали Майк Волберг та Том Голланд. Наразі триває робота над серіалом по The Last of Us, премʼєра якого відбудеться на HBO.

Ghost of Tsushima — пригодницька відеогра, створена студією Sucker Punch Productions і випущена Sony Interactive Entertainment 17 липня 2020 року.

Головний герой — Джін Сакаї, один з останніх самураїв на острові Цусіма, який очолює опір острова Цусіма монгольському завоюванню Японії в 1274 році.

На 3 липня 2022 року розробникам гри вдалося продати 9,73 мільйона копій.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis